08 września

Podsumowanie: tydzień polski


Czas podsumować ten kryminalny tydzień poświęcony polskim autorom.

Mimo że przygotowuję ten wpis po czasie, publikuję go z wcześniejszą datą. Mam wrażenie, że dzięki temu zachowam odpowiednią ciągłość, ale też wszystko będzie bardziej przejrzyste.

Oficjalnie od pierwszego dnia września ruszyła akcja Kryminalny wrzesień, w której poza tym, że polecam wam autorów, na których moim zdaniem warto zwrócić uwagę, to jeszcze zachęcam was do wspólnego czytania. Można powiedzieć, że bardziej wyczytywania książkowych zaległości z półek i korzystania z darmowego abonamentu w Legimi.

Popełniłam już kilka tekstów o samej akcji. Był wpis ogólny o tym co można w czasie tego września, i o tym czego nie można. Dostaliście ode mnie trochę książkowych podpowiedzi co możecie czytać (z podziałem na kolejne tygodnie akcji!). Pojawiła się instrukcja jak skorzystać z darmowego 30 dniowego abonamentu Legimi, ale pojawiły się propozycje Mateusza z Legimi na co zwrócić uwagę i jakie książki są dostępne w ofercie.

W ciągu pierwszego tygodnia akcji, a w zasadzie w ciągu 8 dni, poleciłam wam 16 polskich autorów, którzy moim zdaniem zasługują na większe wyróżnienie i zainteresowanie. Oczywiście takie polecenia mogłyby się pojawiać w nieskończoność, bo tych 16 autorów wcale nie oznacza, że reszta jest be i nie warta uwagi. Także jak ktoś z polskich autorów poczuł się urażony brakiem wyróżnienia, to trudno. Jak to mówią sorry not sorry.

W tym wpisie zbieram wszystkie codzienne polecenia, bo wiem, że do wyróżnionych relacji na Instagramie nie każdy ma dostęp (w zależności od aktualizacji). Tutaj znajdziecie też przekierowania do wpisów o konkretnych książkach, jeżeli takie pojawiły się już na blogu. Niektóre są starsze, pewnie przydałaby się im jakaś redakcja, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dla was jasne i jakoś sobie z tym poradzicie.

Na blogu znajdziecie dwa teksty o książkach Adriana Bednarka - Skazany na zło i Proces diabła. Ciekawych odsyłam też do krótkiej rozmowy z autorem. Jest też moja opinia o książce Piotra Borlika - Boska proporcja, a także rozmowa.Na blogu pisałam już o ośmiu książkach Alka Rogozińskiego, więc nie rzucam tytułami, a odsyłam bezpośrednio do zakładki ze wszystkim związanym z Alkiem. Dwukrotnie miałam też okazję z nim rozmawiać na łamach bloga, więc myślę, że tym bardziej warto zajrzeć! O debiucie Galińskiego też możecie przeczytać. Zdradzę wam, że niedługo pojawi się też moja opinia o kolejnej jego książce (warto czekać jak lubicie się z panią Zofią!). No i rozmowa też była!Na blogu możecie znaleźć moją opinię o książce Przedpiekle Very Eikon. Wszystko się zgadza, bo to tylko pseudonim. A ja do nadrobienia mam jeszcze dwa tomy serii. Będziesz moja to kryminalny debiut Diany Brzezińskiej, która jeszcze do niedawna zamiast pisać książki, pisała o książkach!


M jak morderca i Kryptonim Frankenstein Przemysława Semczuka to dwie doskonałe książki, które zdecydowanie powinniście kiedyś poznać. Różna forma, ale historie mocne i opisane w bardzo jasny i przystępny sposób. Mimo że do Skorpiona trochę się czepiałam, to też jest to kolejna książka o polskim seryjnym mordercy.


Miasteczko zbrodni, czyli reportaż o sprawie śmierci Iwony Cygan, to jedna z mocniejszych książek, jakie czytałam w tym roku. O Zatoce świń, kolejnym reportażu z polskiego ogródka, też przeczytacie na blogu.


Na blogu znajdziecie dwa teksty - o Ludziach w nienawiści i Mrocznym kręgu Krzysztofa Zajasa. Byłam przekonana, że o Horyzoncie umysłu też już wam pisałam, ale jednak nie - zapisuję do nadrobienia!


Moja opinia o książce o Leszku Pękalskim - kolejnym znanym polskim mordercy.
Na blogu znajdziecie moją opinię o Zbrodniach prawie doskonałych Izy Michalewicz, ale zachęcam was też do przeczytania krótkiej rozmowy z autorką. O Paragrafie 148 Jacka Ostrowskiego też możecie przeczytać.A w związku z tym, że to już koniec polskiego tygodnia, to bardzo was proszę o zostawianie w komentarzach nazwisk i tytułów książek swoich ulubionych polskich autorów kryminałów! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © rude recenzuje.