08 lipca

#529. Nasze idealne małżeństwo | Loreth Anne White

 

Ale to się dobrze czytało!


Nasze idealne małżeństwo to pierwsza książka Loreth Anne White, która została wydana w Polsce. Przyznam szczerze, że ostatnio mam ogromne szczęście do dobrych książek, ale ta historii pochłonęła mnie totalnie od pierwszych stron! Już przez myśl przeszło mi nawet, żeby przeczytać inne książki tej autorki w oryginale, ale nie oszukujmy się – najszczęśliwsza będę, jeżeli pojawią się na polskim rynku wydawniczym.

 

Chociaż po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że fabuła nie była zbyt wybitna, nie powiem też, żeby była oryginalna i niepowtarzalna. Zagadkę udało mi się rozwiązać mniej więcej w połowie książki, chociaż do samego końca czekałam na potwierdzenie swoich przewidywań. Mimo tego uważam, że to była jedna z lepszych książek, które ostatnio przeczytałam. Nasze idealne małżeństwo ma w sobie to coś, co sprawia, że tej książki nie chce się odkładać na później. Mimo tej względnej schematyczności dosłownie się przez nią płynie i razem z bohaterami pokonuje się wszystkie meandry rzeczywistości.

 

Początek tego thrillera jest dość szybki, dynamiczny. Dużo się dzieje za sprawą Ellie, głównej bohaterki, która ewidentnie boryka się z jakimiś problemami. Ekspresowo nawiązuje romantyczną znajomość z nowo poznanym mężczyzną, który wydaje się być księciem z bajki. Potem już wszystko leci z górki – szybkie wspólne wyjazdy, zaręczyny i idealne życie. Gdzieś w międzyczasie poznajemy Ellie z jej mrocznej strony, dowiadujemy się o skrywanych sekretach, które tłumaczą często jej zachowanie. To jedna z tych bohaterek, którym trochę zazdroszczę takiego wystawnego życia,  ale z drugiej strony jednak jeszcze bardziej im współczuję. Łatwo się domyślić, że White napisała thriller małżeński, w którym skupi się przede wszystkim na relacji tego świeżo upieczonego małżeństwa. Muszę przyznać, że wierzę, że ta historia mogłaby się wydarzyć naprawdę.

 

Jeżeli szukacie wciągającego thrillera, który opiera się mocno na psychologii bohaterów, ale i psychologii związku, to zdecydowanie powinniście zwrócić uwagę na ten tytuł. Chociaż zakończenie nie jest zbyt trudne do przewidzenia, to jednak Nasze idealne małżeństwo czyta się ekspresowo z wielkim zaangażowaniem. Z czystym sumieniem polecam!

Tytuł oryginału: In the Deep
Tłumaczenie: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Wydawnictwo: MANDO
Data wydania: 30 czerwca 2021
Moja ocena: 8,5/10
Za udostępnienie egzemplarza dziękuję Wydawnictwu Mando


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © rude recenzuje.