29 czerwca

13 kryminalnych zapowiedzi na lipiecPatrząc na przekrój książek, które na lipiec wypatrzyłam sobie wśród zapowiedzi, można śmiało stwierdzić, że w poprzednim wcieleniu byłam psychopatycznym leśnym skrzatem, z predyspozycjami do bezwzględnego mordowania!

W lipcu nie ma aż takiego wysypu nowości w bardzo moim klimacie, albo podeszłam do sprawy wyjątkowo na chłodno i wybrałam zaledwie 13 książek, które chciałabym mieć, które oczywiście chciałabym przeczytać. Większość to thrillery/kryminał, jest trochę non-fiction, dwie książki są o siedzeniu w krzakach. Próbowałam znaleźć coś luźniejszego, zbliżonego do obyczajówki, ale jednak takiego bez przesady, bez słodko pierdzących wstawek, ale poległam. Momentami czytanie tylko o mordowaniu bywa męczące i sprawia, że sama mam częściej ochotę kogoś zarżnąć, więc przydałaby mi się chociaż krótka przerwa.

Jak co miesiąc lecę z książkami chronologicznie, bo tak mi jest łatwiej i wygodniej, kiedy sama wracam do tych zestawień.


3 lipca 2018

Na pierwszy ogień leci książka Magdy Rem Będziesz na to patrzył, którą po mrocznej i tajemniczej zapowiedzi w postaci zakrwawionego listu, dostałam od wydawnictwa. Zupełnie się jej nie spodziewałam, ale po przeczytaniu opisu na tyle mnie zaintrygowała, że w wolnej chwili wrzucę ją na warsztat.
Szczęśliwe życie zamienia się w zły sen – i rozpoczyna się wyścig z czasem. Skąd pojawiło się zagrożenie, stawiające pod znakiem zapytania byt rodziny? Co kieruje sadystycznym prześladowcą? Jak daleko się on posunie?
Jak to mówią – za mundurem panny sznurem, więc chyba nie ma w tym nic dziwnego, że książka Komandos Roberta O’Neilla, komandosa Navy SEAL wzbudziła moje zainteresowanie. Autor opisuje szkolenia, które musiał przechodzić, aby trafić do jednostki SEAL, ujawnia udział w działaniach antyterrorystycznych i wspomina kolegów z jednostki, którym nie udało się przeżyć niektórych akcji. Podejrzewam, że będzie niezłą lekturą – mocną, mroczną i trochę smutną. A sam autor, jak na stronie wydawcy możemy przeczytać
ma na koncie ponad czterysta akcji, w tym uratowanie Marcusa Luttrella (jedynego żołnierza SEAL ocalałego po afgańskiej operacji „Redwing”), odbicie porwanego przez piratów kapitana Richarda Philipsa czy likwidacja najbardziej poszukiwanego terrorysty świata, Osamy bin Ladena, który zginął z jego ręki. 

4 lipca 2018

Peter Wohlleben jest jednym z bardziej znanych przyrodników na świecie. Jego najnowsza książka – Instrukcja obsługi lasu to poradnik, dzięki któremu czytelnik może dowiedzieć się 
jak zachowywać się w lesie, żeby nie być intruzem,
czego nie wolno robić, by nie straszyć zwierząt,
jak uniknąć komarów i kleszczy,
na co zwrócić uwagę podczas leśnych wędrówek,
jak znaleźć najlepsze miejsca do obserwacji przyrody.Mam wrażenie, że Tajemna mowa drzew Erwina Thoma to książka w stylu Sekretnego życia drzew. Tą autorstwa Petera Wohllebena pochłonęłam migusiem, więc i z tą nie będę miała najmniejszego problemu. 
Erwin Thoma jako pierwszy postanowił sprawdzić, czy przekazywana z pokolenia na pokolenie mądrość może być potwierdzona naukowo. Czego od drzew może nauczyć się człowiek, który chce żyć ekologicznie i rozsądnie wykorzystywać zasoby lasu?Wydawnictwo Znak zdecydowało się na wypuszczenie wznowienia Profilu mordercy Paula Brittona – książki, w której autor opisuje swoje najbardziej skomplikowane śledztwa i rozkłada człowieka na części pierwsze, chcąc dowiedzieć się skąd w ludziach bierze się zdolność do okrucieństwa. 
Lektura obowiązkowa dla fanów Mindhuntera i Trupiej Farmy.
Paul Britton jest jednym z najsłynniejszych profilerów na świecie – na podstawie śladów na miejscu zbrodni przygotowuje portret psychologiczny mordercy. Szuka szczegółów, które powiedzą mu coś o sprawcy, pozwolą sięgnąć do jego umysłu i spojrzeć na świat jego oczami. Nawet jeżeli oznacza to konieczność oglądania śmierci przerażonej ofiary.
Helikopter to genialnie zapowiadająca się książka Jonasa Bonniera, któremu jako jedynemu udało się dotrzeć do mężczyzn, którzy dokonali napadu stulecia w Szwecji. W lipcu zaczynają się zdjęcia do filmu, do którego prawa wykupił Netflix. Z bólem serca przyjmuję do wiadomości, że robią film a nie serial, który mógłby być równie fenomenalny, co Dom z papieru, w który się niedawno totalnie wkręciłam.
22 września 2009 o 5:15 na dachu najbardziej niedostępnego budynku w Sztokholmie wylądował helikopter. Dwadzieścia minut później było już po wszystkim. Pod okiem policji i mediów skradziono 39 milionów szwedzkich koron. Pieniędzy nigdy nie odnaleziono. Czterech śmiałków z dnia na dzień trafiło na pierwsze strony gazet całego świata i stało się bohaterami. Kim byli? Jak zaplanowali ten napad stulecia?
11 lipca 2018

Gregg Hurwitz urzekł mnie pierwszym tomem Człowiek, którego nie ma, więc Człowiek znikąd jest moim must have i must read na lipiec. Jeżeli miałabym do czegoś porównać tę serię to tylko do serialu Punisher!
Okazuje się, że Orphan X jest kimś więcej niż tylko legendą. Evan Smoak, bo tak się nazywa, uczestniczył w tajnym programie rządowym, w którym szkolono profesjonalnych zabójców. Po odejściu z Programu Orphan Evan ukrywa się pod fikcyjnym nazwiskiem i pomaga ludziom w  potrzebie, rozprawiając się z ich prześladowcami. Teraz ma szesnaście dni, by uratować porwaną nastolatkę, którą bandyci zamierzają sprzedać.  
Czy umrę, nim się zbudzę? Emily Koch to książka, której historia przypomniała mi o książce Skafander i motyl Jeana-Dominiqua Bauby, którą kilka lat temu bardzo polubiłam. Łączy je motyw śpiączki i problemów rodzinnych, z tą różnicą, że pierwsza to literacka fikcja, a druga to książka biograficzna.
Wszyscy są przekonani, że Alex nigdy nie wybudzi się ze śpiączki. Gdy jego rodzina rozważa odłączenie go od respiratora, a przyjaciele radzą jego dziewczynie, by zaczęła spotykać się z kimś innym, chłopak nie może nic zrobić, chociaż doskonale wie, co się dzieje dokoła.
Dzieci szóstego słońca. W co wierzy Meksyk Oli Synowiec to książka, która pokazuje jak Meksyk odchodzi od przywiezionego z Europy pięćset lat temu katolicyzmu.
Nie są Indianami, ale jak sami mówią, pragną odtwarzać wiarę azteckich przodków. Tymczasem Indianie na południu Meksyku w swoich rytuałach wykorzystują coca-colę, którą uważają za święty napój. Tradycyjni czarownicy z Catemaco też dostosowują się do realiów XXI wieku i mają swoje strony na Facebooku.
17 lipca 2018

Artur Górski zaskakuje na każdym kroku. Najpierw wielotomowa seria z Masą, później epizod ze Słowikową, aż wreszcie pojawił się Majami. Zły pies.
Janek Fabiańczyk to przykrywkowiec, czyli człowiek z najbardziej elitarnej i najbardziej tajemniczej formacji w polskiej policji. Jako agent wszedł w struktury gangu mokotowskiego i przyczynił się do jego rozbicia. Jako oficer kryminalny rozpracował brutalnego bandytę, który zasłynął tym, że swoje ofiary przypalał żelazkiem. Za przekroczenie uprawnień trafił do więzienia z wyrokiem wyższym niż zatrzymany przez niego przestępca. Niecenzurowana opowieść jednego z najskuteczniejszych policjantów w Polsce. 
25 lipca 2018

W sieci pragnień Sonya Cobb to thriller, który na pierwszy rzut oka skojarzył mi się z obyczajówką. Opinie na Goodreads nie są zachwycające, ale fabuła tej książki na tyle mnie zaintrygowała, że w najbliższym czasie na pewno po nią sięgnę – sztuka, pieniądze i zachłanna kobieta nie wróżą nic dobrego.
Sophie Porter to młoda mężatka, nieco sfrustrowana codziennymi problemami matka i ostatnia osoba na świecie, którą można by podejrzewać o kradzież arcydzieł renesansu. Podbieranie eksponatów z biura męża – kustosza w filadelfijskim muzeum – okazuje się dziecinnie proste. Gdy FBI zaczyna węszyć, Sophie przestaje mieć kontrolę nad złodziejskim procederem. Ale powoli... Bo czasami, gdy staramy się utrzymać cenne dla nas dobra materialne, tracimy z oczu to, co naprawdę się liczy.
Gomorra. Podróż po imperium kamorry Saviano Roberto to książka z gatunku non-fiction, w której autor, po wieloletnich obserwacjach, scharakteryzował nowy typ przestępczości zorganizowanej. To będzie prawdziwa petarda, muszę ją mieć!
Roberto Saviano śledzi degradację Neapolu pod rządami kamorry, potężnej, zorganizowanej siatki przestępczej. Kamorra to rozbudowana grupa mafijna działającą na rynku narkotyków, budownictwa i odpadów, której wpływ całkowicie zmienił życie w Kampanii. Od chwili gdy ujrzał pierwszą ofiarę mafijnych porachunków, Saviano bacznie przyglądał się zmianom zachodzącym w mieście.
26 lipca 2018

Sabine Linek w książce Twoja krew nie kłamie odpowiada na pytania związane z badaniami morfologicznymi i kompleksowo je omawia. Zawsze ciekawiło mnie co oznaczają wszystkie literki i cyferki na wynikach badań, więc liczę na to, że książka Linek da mi chociaż bardzo podstawową wiedzę. W książce znajdziemy 
szczegółowe objaśnienia, na czym polega badanie żywej kropli krwi;
wskazówki, dzięki którym samodzielnie odczytasz jego wyniki;
propozycje nowoczesnych terapii, które poprawiają jakość krwi i wzmacniają ogólną odporność.1 komentarz:

  1. "Instrukcja obsługi lasu" i "Tajemna mowa drzew" brzmią ciekawie. Chyba się z nimi zapoznam. Fajnie, że robisz takie zapowiedzi, bo czasami ciężko się zorientować w tym ogromie wydawanych książek i wyłapać coś ciekawego ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.