31 grudnia

13 książkowych zapowiedzi na styczeń
W grudniu na stronie nie pojawiły się zapowiedzi wydawnicze tylko dlatego, że żadna z książek, które miały ukazać się w tym miesiącu na rynku wydawniczym, nie była na tyle interesująca, żeby skutecznie przykuć moją uwagę.


Ale nie ma w tym nic dziwnego, końcówki roku mają już to do siebie. Za to, jak możecie się już domyślić, początek roku kolejnego zapowiada się bardzo gorący! Premier będzie całe mnóstwo, aż nie sposób będzie się odpędzić od myśli o kupieniu nowej książki. Przed Wami kilkanaście książek, które wyjątkowo mnie zaintrygowały i które z ogromną przyjemnością przeczytam.SARAH PINBOROUGH - 13 MINUT
Data premiery: 16.01.2018

Byłam martwa przez 13 minut... teraz chcę wiedzieć, dlaczego.
Nie pamiętam, jak trafiłam do lodowatej rzeki, ale wiem jedno: to nie był wypadek. Podobno przyjaciół trzeba mieć blisko siebie, a wrogów jeszcze bliżej, ale czasem trudno ich rozróżnić. Moje przyjaciółki mnie kochają. Wiem to. Co nie znaczy, że nie chciały mnie zabić. 

R. J. PALACIO - CUDOWNY CHŁOPAK. WSZYSCY JESTEŚMY WYJĄTKOWI
Data premiery: 17.01.2018

„Cudowny chłopak” to wzruszająca i pełna ciepła opowieść o Auguście Pullmanie, zwykłym chłopcu o niezwykłej twarzy. Sprzedana w liczbie przeszło 6 milionów egzemplarzy powieść R.J. Palacio weszła już do klasyki współczesnej literatury, zdobywając serca kolejnych czytelników. Na fali międzynarodowego sukcesu wydawca książki postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych czytelników i opowiedzieć tę niezwykle inspirującą historię na nowo – tym razem z ilustracjami. Ich autorką jest R.J. Palacio, dla której książka „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” stanowi debiut ilustratorski. To pełna przygód historia Augusta i jego czworonożnej przyjaciółki, suczki o imieniu Daisy. 
WOJCIECH CHMIELARZ - JAKUB MORTKA. TOM 5. CIENIE
Data premiery: 17.01.2018

W Milanówku giną córka i żona gangstera. Dowody wskazują na podkomisarza Kochana, ale Mortka w to nie wierzy. W śledztwie łączy siły z aspirantką Suchą: jeszcze nie wiedzą, że ich sprawy się zazębiają...
WOJCIECH CHMIELARZ - JAKUB MORTKA. TOM 1. PODPALACZ
[wznowienie przez Wydawnictwo Marginesy]
Data premiery: 17.01.2018

Pierwsza część cyklu z komisarzem Jakubem Mortką.
W zimową noc w willi na Ursynowie wybucha pożar. Czy Mortka rozwiąże sprawę, nim dojdzie do kolejnej tragedii? Jaki cel ma podpalacz? Czy komisarz, aby wyegzekwować prawo, wejdzie w sojusz z bezprawiem?


DOUGLAS PRESTON - ZAGINIONE MIASTO BOGA MAŁP
Data premiery: 17.01.2018

Zapierająca dech historia pionierskiej ekspedycji w serce najbardziej niebezpiecznej dżungli świata w poszukiwaniu legendarnego przeklętego Białego Miasta.
Lasy Mosquitii w Hondurasie to najgęstsza i najtrudniej dostępna dżungla świata, pełna jadowitych węży, jaguarów czy muchówek, roznoszących "biały trąd". Właśnie tam miało istnieć legendarne Miasto Boga Małp, bogate i nagle opuszczone, jeszcze przed przybyciem konkwistadorów – wedle legendy przeklęte. Wieloletnie poszukiwania nie przyniosły rezultatów. W sukurs najnowszej ekspedycji, zorganizowanej przez nagrodzonego Emmy filmowca i odkrywcę Stevena Elkinsa, przyszła najnowocześniejsza technika, tzw. lidar, czyli laserowy skaning terenu, dzięki której udało się zlokalizować cel. Lecz to dopiero początek mrożącej krew w żyłach opowieści o garstce śmiałków, którzy postanowili tam dotrzeć i odkryć skarby, godne historii o Indianie Jonesie.
Niezapomniana rzecz o "przygodzie życia" i wielka przygoda czytelnicza!


ERIK VANCE - POTĘGA SUGESTII. OSOBLIWA WIEDZA O ZDOLNOŚCI MÓZGU DO ZWODZENIA, ZMIENIANIA I UZDRAWIANIA
Data premiery: 17.01.2018

Książka – oparta na trwających od stuleci badaniach, na rozmowach z najwybitniejszymi znawcami przedmiotu i czerpiąca z podróży badawczych do źródeł – jest intrygującą potyczką ze światem placebo, fałszywych wspomnień i hipnozy. Ujawnia niewiarygodne wręcz fakty o naszych wysoce podatnych na sugestie umysłach.
Autor wyrusza na wędrówkę, by pokazać, jak mózg, przekraczając najśmielsze wyobrażenia, potrafi wpływać na nasz dobrostan. Odkrywa coś niesamowitego: istnienie „wewnętrznej apteki”, która uruchamia zachodzące w mózgu procesy chemiczne już na samą myśl, że coś nas boli albo że zdrowiejemy. Po rozmowach z lekarzami, psychologami i badaczami hipnozy Erik Vance dochodzi do wniosku, że zdolność mózgu do samoomamiania ma niemałe znaczenie praktyczne dla osób cierpiących z powodu przewlekłego bólu, parkinsonizmu, bezsenności, depresji i wielu innych dolegliwości.
HARLAN COBEN - W DOMU
Data premiery: 17.01.2018

Dziesięć lat temu porywacze uprowadzili dwóch sześciolatków, Patricka Moore'a oraz Rhysa Baldwina, żądając od ich bogatych rodziców okupu. Potem nagle zamilkli, a po porwanych chłopcach ślad zaginął. Przez cały ten czas obie rodziny musiały radzić sobie z bolesnymi wspomnieniami, próbując uporać się z rozpaczą po utracie ukochanych dzieci. I pewnie byłoby tak dalej, gdyby nie dwaj ludzie: Myron Bolitar, agent sportowy, i jego przyjaciel, Win Lockwood, którego elegancki strój skrywa umiejętnie wyszkolonego zabójcę. Mężczyźni wierzą, że właśnie zlokalizowali jednego z porwanych chłopców, dziś już nastolatków. Chłopak rzekomo był widziany w Londynie. Czy to rzeczywiście on? Gdzie się podziewał przez dziesięć lat? Jak wiele pamięta z dnia, kiedy został porwany? I co najważniejsze: czy jest w stanie naprowadzić Myrona i Wina na trop swego zaginionego przyjaciela, jeśli ten w ogóle jeszcze żyje?

SARAH A. DENZIL - MILCZĄCE DZIECKO
Data premiery: 17.01.2018

Latem 2006 roku Emma Price bezsilnie patrzyła, jak z rzeki wyłowiono czerwoną kurtkę jej sześcioletniego syna, Aidena. Ciała nie odnaleziono.
Dopiero dziesięć lat później Emma odkryła, że na powrót może cieszyć się życiem. Wyszła za mąż, oczekuje drugiego dziecka i poczuła, że znowu ma kontrolę nad swoim życiem.
I wtedy wraca do niej Aiden.
Chłopak nie jest w stanie mówić, ale jego ciało opowiada historię zaginięcia. Liczne rany i złamania rzucają nieco światła na koszmar, przez który przeszedł. Okazuje się również, że Aiden wcale nie wpadł do wody. Aiden został porwany.

KRZYSZTOF JACKOWSKI, KRZYSZTOF JANUS - KRZYSZTOF JACKOWSKI. JASNOWIDZ NA POLICYJNYM ETACIE
Data premiery: 17.01.2018

Walka o prawdę najsłynniejszego polskiego jasnowidza.
"Żaden jasnowidz nie przyczynił się do odnalezienia zaginionego", twierdzi rzecznik prasowy policji. Media przekonują, że telepatia nie istnieje, a Kościół rzymskokatolicki uznaje jasnowidztwo za kontakt z demonami. Jak więc wytłumaczyć setki spraw rozwiązanych przez Krzysztofa Jackowskiego, które potwierdzają dokumenty i relacje funkcjonariuszy?
Tam, gdzie policja pozostaje bezradna, do akcji wkracza on. Dzięki swoim niezwykłym zdolnościom wskazuje miejsca, w których znajdują się ciała samobójców i ofiar morderstw, pomaga odnaleźć zaginionych, a nawet opisuje przebieg zbrodni, rozwikłując kryminalne zagadki po wielu latach.
W tej książce słynny jasnowidz z Człuchowa w rozmowie z funkcjonariuszem policji Krzysztofem Janoszką opowiada o tajnikach swojej pracy, głośnych sprawach, w których pomagały jego wizje, śmierci Andrzeja Leppera czy zastraszaniu przy próbie wyjaśnienia zabójstwa Piotra Jaroszewicza.
Ta lektura zadziwia, a jednocześnie wstrząsa. To niezwykłe świadectwo walki o prawdę człowieka, który nauczył się słuchać szeptu zmarłych.

PETRA HAMMESFAHR – GRZESZNICA
Data premiery: 31.01.2018

"Woda była chłodna i rześka. Cora zanurkowała, a gdy toń zamknęła się nad jej głową, przeszedł ją przyjemny dreszcz.
Podobno utopił się tu kiedyś jakiś mężczyzna, jego ciała nigdy nie znaleziono. Nie wiedziała, czy to prawda. Jeśli tak, to mężczyzna nadal musiał leżeć na dnie. Mogłaby z nim zamieszkać wśród ryb i wodorostów. W tym wodnym świecie z pewnością było pięknie, nie istniały melodie ani czarne sny. Tylko lekki szmer, tylko uderzenia własnego serca, tylko szum krwi w uszach. "
Chwilę później Cora zabija nieznajomego opalającego się na piaszczystej plaży. Zwyczajna, niepozorna kobieta, spełniona żona i matka zostaje uznana za niepoczytalną. Czy prawda jest tak banalnie prosta? Czy szaleństwo popchnęło Corę do zbrodni? A może prawda jest zupełnie inna. Kłamstwa czają się na każdym kroku.
"Grzesznica" – mroczna i fascynująca powieść psychologiczna, na podstawie której powstał serial z Jessicą Biel w roli głównej.

ANNA CIARKOWSKA - CHŁOPCY, KTÓRYCH KOCHAM
Data premiery: 31.01.2018

"Przepraszam, czy mogę się u ciebie schować? Czy możemy zbudować z koca kryjówkę? Na jedną noc i dwoje ludzi? I zostawmy nas na chwilę samych".
Krótkie notatki z codzienności, raporty z załamań i zapiski z uniesień. Mikrohistorie z życia i z mężczyzn.

STEVE SEM-SANDBERG - BURZA
Data premiery: 31.01.2018

Stary dom, tajemnica sprzed lat i mgła, w której trudno oddzielić prawdę od przywidzenia. To nie jest thriller ani kryminał. To coś znacznie mocniejszego. To siła znakomitej literatury.
Mogłoby się wydawać, że chodzi o zwykłą sąsiedzką przysługę. Frank musi zawieźć żonę do szpitala. Prosi więc właściciela pobliskiego domu, aby ten przez kilka godzin zaopiekował się jego dziećmi. Minna i Andreas zostają pod opieką Johannesa, a państwo Lehmanowie odjeżdżają. I na zawsze znikają bez śladu.
Wiele lat później, po śmierci Johannesa, jego wychowanek ponownie zjawia się na wyspie. Wraz z trzaskiem starego zamka we frontowych drzwiach Andreas powraca do wydarzeń, o których pamiętają już tylko nieliczni mieszkańcy. Także ci od lat obserwujący wszystko z okien posiadłości tajemniczych Kaufmannów, niegdysiejszych właścicieli wyspy, których wielu podejrzewa o kolaborację z nazistami…

SARAH VAUGHAN - ANATOMIA SKANDALU
Data premiery: 31.01.2018

Anatomia skandalu stopniowo odkrywa historię małżeństwa z wyższych sfer, które staje w obliczu kryzysu.
James – kochający mąż, świetny tata, wzięty polityk – zostaje oskarżony o przestępstwo.
Jego żona Sophie wierzy, że jej mąż jest niewinny, i desperacko próbuje chronić rodzinę przed kłamstwami, które mogłyby ich zniszczyć.
Prawniczka Kate jest przekonana o winie Jamesa i chce, by za nią zapłacił. Za wszelką cenę dąży do jego ukarania.
I jest jeszcze przyjaciółka Kate, niepozorna Alison, która odkrywa pewien mroczny sekret z przeszłości. Tajemnicę łączącą wszystkie osoby uwikłane w skandal…Za Wami trzynaście najciekawszych tytułów, które wybrałam spośród wszystkich (pewnie i tak coś mi umknęło) wydawanych w styczniu książek. Mam nadzieję, że znaleźliście tu coś dla siebie, że któraś z książek szczególnie zwróciła Waszą uwagę.
Czekam na Wasze komentarze i tytuły książek, na które Wy najbardziej czekacie!

8 komentarzy:

 1. Cieszę się już na kilka z tych premier styczniowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Większość zapowiada się nieźle. Sama największą uwagę zwróciłam na "Burzę", więc czekam na koniec stycznia ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na premierę książki Cobena, kolejna książka Sarah Pinborought mnie zaintrygowała. Styczeń będzie wyjątkowo gorący w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 13 minut miałam okazję już przeczytać, tekst o niej opublikuję jakoś za tydzień, ale jestem pozytywnie zaskoczona tą książką! A Coben, jak to Coben... ♥

   Usuń
 4. Coben! <3 Nieustająco, zawsze i na zawsze :) A "13 minut" widzę po raz pierwszy. Nigdzie wcześniej nie rzuciła mi się w oczy. Zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja jestem strasznie ciekawa nowego Chmielarza. Pierwsze recenzje są bardzo obiecujące. Do tego te nowe okładki. Mam słabość do fajnych okładek :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.