01 listopada

Gorące premiery listopada!


Jako że w październiku poszalałam z propozycjami wydawniczymi, to w tym miesiącu ograniczyłam się do totalnego minimum i przedstawiam Wam siedem książek, na które osobiście czekam. 


Dwie z nich - Mgnienie i Ciemna strona ukażą się pod moim patronatem, więc mam nadzieję, że w okolicy premiery (obie przypadają na 8 listopada) będę mogła podzielić się z Wami kilkoma egzemplarzami.
Jak co miesiąc czekam też na Wasze komentarze i tytuły książek, których Wy nie możecie się doczekać, więc zachęcam do pozostawiania po sobie chociaż komentarza :)


Marcel Woźniak – Mgnienie
Data premiery: 08.11.2017

Nawet gdy Heraklit ląduje za kratkami, policjant nie może długo cieszyć się spokojem. Brutalne morderstwo i porwanie młodej dziewczyny zmuszają go do wznowienia śledztwa. Sprawa jest trudniejsza, bo dotyczy jego rodziny, a morderca będzie zabijał póki nie złapie go policja. Brodzki zaczyna prawdziwy wyścig z czasem.
W Mgnieniu detektyw mierzy się z własnymi demonami i mrocznym przeciwnikiem. Dokąd prowadzi trop Człowieka w Kapeluszu? Jaką zagadkę skrywa przeszłość rodziny Brodzkich? Ile osób musi zginać, by detektyw rozwiązał zagadkę?
Gdy zegar zbrodni tyka, najistotniejsze są wskazówki. 


Tarryn Fisher - Ciemna strona. Mud Vein
Data premiery: 08.11.2017

W dniu swoich trzydziestych trzecich urodzin popularna pisarka Senna Richards spostrzega, że wszystko się zmieniło. Zamknięta w obcym domu i otoczona ogrodzeniem pod napięciem, Senna musi odczytać wskazówki i zrozumieć, dlaczego została porwana. Jeśli chce odzyskać wolność, musi dokładnie przyjrzeć się swojej przeszłości. Jednak przeszłość jest skomplikowana... a porywacz nie daje o sobie znać. Kiedy jej życie zawisa na włosku, Senna uświadamia sobie, że to gra. Bardzo niebezpieczna. Tylko prawda może ją wyzwolić.


Bartosz Szczygielski - Krew
Data premiery: 08.11.2017

Drugi tom pruszkowskiej trylogii noir!
Gabriel Byś po tym jak brał udział w strzelaninie, został odsunięty od prowadzenia wszelkich spraw. Prokurator Stachowicz podczas śledztwa w tej sprawie powołał biegłego, który na jego prośbę, skierował Bysia na obserwację psychiatryczną. Podczas jego (na wpół dobrowolnego) pobytu w Tworkach, na terenie szpitala zostaje odnalezione ludzkie, bijące serce... Gabriel podejmuje swoje prywatne śledztwo.Lina Bengtsdotter - Inspektor Charlie Lager. Tom 1. Annabelle
Data premiery: 08.11.2017

Pewnej gorącej letniej nocy siedemnastoletnia Annabelle znika z niewielkiego miasteczka Gullspång położonego głęboko w lasach środkowej Szwecji. Rodzice dziewczyny szaleją z niepokoju, a lokalna policja jest bezradna.

Gdy poszukiwania nie dają rezultatów, do akcji wkracza Narodowy Departament Operacyjny, który wysyła na miejsce swoją najlepszą inspektor Charlie Lager. Jest ona niezwykle uzdolnioną, cenioną policjantką, choć jednocześnie skrywa wiele tajemnic, z którymi nie potrafi się uporać. To przez nie niechętnie przyjmuje to śledztwo. 


Michael D'Antonio - Grzechy śmiertelne. Przestępstwa seksualne i epoka skandalu w kościele katolickim
Data premiery: 08.11.2017

Dlaczego milczeli? Cała prawda o skandalu pedofilskim trwającym w kościele katolickim od blisko 30 lat.
"Grzechy śmiertelne" Michaela D'Antonia to reportaż przedstawiający historię trwającego od prawie 30 lat skandalu pedofilskiego w kościele katolickim. Punktem wyjścia w narracji D'Antonia są Stany Zjednoczone, gdzie w latach 80. sprawa przeciwko księdzu oskarżonemu o molestowanie chłopców dała początek lawinie pozwów, które w ciągu dwóch dekad poważnie podkopały pozycję i autorytet amerykańskiego kościoła, który sprawę próbował tuszować.


Amy Engel - Dziewczyny z Roanoke
Data premiery: 22.11.2017

Po samobójczej śmierci matki piętnastoletnia Lane Roanoke przyjeżdża do Kansas, żeby zamieszkać z dziadkami oraz żywiołową kuzynką Allegrą w ogromnej wiejskiej posiadłości. Lane nie wie prawie nic o tajemniczej rodzinie matki, ale szybko odnajduje się w roli pięknej i bogatej dziewczyny z Roanoke. Kiedy jednak odkrywa mroczną tajemnicę rodzinną, ucieka - byle szybciej i dalej.

Jedenaście lat później Lane odbiera telefon od dziadka, który informuje ją o zniknięciu Allegry. Czy ona też uciekła? A może przydarzyło się jej coś złego? Lane, nie potrafiąc odmówić dziadkowi, wyjeżdża z Los Angeles i wraca do rodzinnej posiadłości, by pomóc w poszukiwaniach i zagłuszyć wyrzuty sumienia, że opuściła kuzynkę. Powrót do Kansas oznacza dla Lane również ponowne spotkanie z chłopakiem, któremu złamała serce tamtego pamiętnego lata. Przede wszystkim jednak będzie musiała zmierzyć się z druzgocącą tajemnicą, przed którą już raz uciekła – czy ma w sobie dość siły, by i tym razem się uratować?

Peter Wohlleben - Nieznane więzi natury
Data premiery: 22.11.2017

Jeśli spotkałeś się z opinią, że korniki to pasożyty niszczące zdrowy las, a wilki to tylko niebezpieczne drapieżniki, które wymagają odstrzału, to sprawdź, jakie są fakty. W swojej kolejnej książce Peter Wohlleben ujawnia niewidoczne dla zwykłych obserwatorów więzi między wszystkimi stworzeniami – od niepozornych bakterii po dumne dęby i buki. Pokazuje nam, jak ich wzajemne relacje trzymają w ryzach cały bogaty ekosystem przyrody, dzięki czemu pozostaje on w równowadze. Uświadamia, że o środowisko musi dbać nie tylko "leśna policja". Przyszłość niebieskiej planety zależy również od tego, jaką rolę w tym procesie odegrają ludzie.


Koniecznie zostawcie po sobie ślad i napiszcie w komentarzu, na jaką książkę Wy najbardziej czekacie w listopadzie! 


6 komentarzy:

 1. A ja czekam na nowego Schmitta i Camillę Lackberg :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I gratuluję patronatów 💙💙💙

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma źle, tylko dwóch tytułów nie kojarzę :D Czekam na krew, Ciemną stronę kończę i autorka znowu zaskakuje, pokręcona książka. Annabelle i Mgnienie już mam i zabieram się za lekturę niebawem ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za zwrócenie uwagi na "Annabellle"! Dorzucę jeszcze "Zielony byfyj" Sabiny Waszut :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Po tym, jak ustawiłam sobie w jednym miejscu wszystkie książki, które mam w domu, a których jeszcze nie przeczytałam, trochę się załamałam i postanawiam póki co na nic nie czekać, nie dać się skusić na żadne nowości i czytać, co mam:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.