29 listopada

Książki do skarpety!Dzień dobry! Dziś przychodzę do Was z kilkoma propozycjami książkowymi, które idealnie sprawdzą się na mikołajkowy prezent! Wybrałam kilka tytułów, które zrobiły na mnie większe, i oczywiście pozytywne, wrażenie i zdecydowałam się na znalezienie ich w dyskontach książkowych w jak najniższej cenie! Przeważnie ceny oscylują w granicach 20 zł, pojawiła się też jedna zupełnie darmowa propozycja dla fanów czytników!

KRYMINAŁ

W ostatnim czasie największym zaskoczeniem dla mnie okazały się dwa debiuty - Aorta Bartosza Szczygielskiego [W.A.B.] oraz Najgorsze dopiero nadejdzie Roberta Małeckiego [Czwarta Strona]. Mimo zupełnie innego klimatu i odmiennych form kreowania rzeczywistości, są równie znakomitymi książkami. Aorta (recenzja do poczytania tutaj) za niecałe 23 zł do kupienia na stronie swiatksiazki.pl >tutaj<! Warto pamiętać, że Ci, którzy księgarnie Świata Książki mają też stacjonarnie w siebie w mieście, zaoszczędzą na dostawie :) Najgorsze dopiero nadejdzie (recenzja do poczytania tutaj) za niecałe 19 zł dostępna w Empiku >tutaj<.FANTASTYKA

To gatunek, po który bardzo rzadko sięgam, a jeżeli już się decyduję na jakąś książkę z tej kategorii, to jedynie z polecenia. Z Marsjaninem Andy’ego Weira właśnie tak było, a ja przy okazji też nie raz Wam go polecałam i pewnie jeszcze będzie pojawiał się w różnych okazyjnych postach. Książka jest niesamowita, serio! Warto się na nią zdecydować, tym bardziej jeżeli planujecie prezent dla bliskiej osoby. Ten tytuł i postać Marka każdemu przypadnie do gustu! Moją recenzję możecie przeczytać >tutaj<, a najniższe ceny (poniżej 25 zł) pojawiły się na stronach dadada.pl oraz nieprzeczytane.pl!

LITERATURA KOBIECA

To kategoria, która mało mówi nam o samych książkach, ale jednoznacznie wskazuje na to, że to właśnie kobiety są potencjalnymi odbiorcami tych tytułów. Najbardziej uniwersalnym prezentem dla kobiety są książki Erica Emmanuela Schmitta. Gama tytułów i tematyki książek jest spora, więc jest w czym wybierać! Tajemnica Pani Ming jest chyba moim ulubionym tytułem tego autora, dlatego właśnie na nim skupię uwagę. W najkorzystniejszej cenia możecie go upolować na bonito.pl (niecałe 16 zł)!
Również na bonit.pl możecie upolować Milion cudownych listów autorstwa Jodi Ann Bickley, która jest połączeniem biografii z poradnikiem i życiowym motywatorem. Autorka na swoim przykładzie przekazuje czytelnikowi, że zawsze może być gorzej, życie zawsze może obrać niechciany kierunek, ale też pokazuje jak utrzymać nadzieję i nie poddawać się mimo wszystko. Moja recenzja do poczytania >tutaj<.


Dla tych kobiet, które nieustannie dążą do perfekcji - zarówno w swoim zachowaniu, jak i w budowaniu wizerunku mieszkania - i mają odrobinę dystansu do siebie poleciłabym Ch***ową Panią Domu Magdaleny Kostyszyn. Mi ta książka sprawiła ogromną radość, przy jej lekturze uśmiałam się jak nigdy, a na dodatek nabrałam więcej życiowego dystansu (recenzja do poczytania tutaj). I znów najtaniej można ją dorwać na bonito.pl.


LITERATURA MŁODZIEŻOWA

Na młodzieżówkach średnio się znam, a większość jakoś mnie do siebie nie przekonuje, głównie ze względu na przewidywalność. Jednak swoje lata już mam, wiele się w tym czasie zdążyłam nauczyć i tak mało wymagające książki nie robią na mnie większego wrażenia, w przeciwieństwie do odczuć młodszych czytelników. Korzystając z okazji polecę dwa tytuły Powiedz wilkom, że jestem w domu (recenzja do poczytania tutaj) oraz November 9 (recenzja do poczytania tutaj). Obie książki zrobiły na mnie bardzo duże pierwsze wrażenie, dlatego odeślę Was bezpośrednio do ich recenzji. Bonito zaskakuje ponownie - Powiedz wilkom i November 9 w najniższych cenach dostępne w tej księgarni.


DARMOWY E-BOOK

Praktycznie od pierwszej strony zakochałam się w książce Łukasza Wasilewskiego. Cały czas ją wspominam, często na nią spoglądam i staram się regularnie Wam ją polecać, bo jest zupełnie czymś innym. Styl Łukasza jest niepowtarzalny, a sama książka bardziej przypomina scenariusz filmu niż powieść. Moją recenzję znajdziecie >tutaj<, a książkę za darmo - w postaci e-booka - możecie ściągnąć z tej strony >klik<.


Mam nadzieję, że post przyda Wam się do planowania prezentów na Mikołajki i Boże Narodzenie. W komentarzach koniecznie polećcie mi jakieś tytuły, które sami chcielibyście dostać lub które kupujecie swoim bliskim!

3 komentarze:

 1. Żadnej nie czytałam, ale też miałabym mnóstwo do polecenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. W takie przedświąteczne dni żałuję, że moja rodzina i przyjaciele nie są książkoholikami, bo chętnie pobuszowałabym w księgarniach z myślą obdarowania kogoś ciekawą lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 3. "November 9" - faktycznie, Hoover można polecać praktycznie w ciemno, jeśli tylko ktoś lubi taki gatunek książek. Osobiście jestem fanką;)
  Interesujący post;) Wprawdzie nie skorzystam z propozycji, bo sama pracuję w księgarni i wolę zaopatrywać się w książki w miejscu pracy, ale ogólnie zebranie i polecenie tylu książkowych okazji to coś pięknego;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.