04 września

Zapowiedzi #3. wrzesień
Dziś przychodzę do Was z zapowiedziami wydawniczymi książek, które swoją premierę mają we wrześniu (lub już miały, w ciągu tych czterech dni, które już minęły), i które chętnie ugościłabym w swojej kolekcji!wsqn.pl/zapowiedzi


Kobieca determinacja w starciu z okrucieństwem totalitaryzmu.


Rankiem 31 stycznia 2009 roku pracująca w Iranie amerykańska dziennikarka Roxana Saberi została wyciągnięta z domu przez czterech mężczyzn i brutalnie aresztowana. Agenci irańskiego wywiadu oskarżyli ją o szpiegostwo na rzecz Stanów Zjednoczonych. W pokazowym, absurdalnym procesie, który trafił na pierwsze strony gazet całego świata, skazano ją na karę ośmiu lat więzienia. Miała ją odbyć w okrutnym teherańskim więzieniu Evin – miejscu, skąd każdy wychodzi zmaltretowany psychicznie, fizycznie bądź nie wychodzi wcale…
Saberi rozpoczęła brawurową walkę o wolność. W jej sprawie interweniowali Hillary Clinton, Barack Obama, liczne organizacje międzynarodowe, a także tysiące poruszonych jej losem ludzi, którzy niestrudzenie protestowali u irańskich władz przeciwko uwięzieniu dziennikarki.
Między światami to poruszająca i przerażająca historia uwięzienia młodej, niewinnej kobiety w samym środku totalitarnego piekła. To także opowieść o heroicznej walce o sprawiedliwość, godność i respektowanie praw człowieka oraz szczere świadectwo życia w Iranie – kraju fascynujących kontrastów.
Przed wami zupełnie nowa historia uzupełniająca komiksowo-serialowe UNIWERSUM THE WALKING DEAD.
Z popiołów mrocznej przeszłości rodzi się nowe Woodbury. Oaza bezpieczeństwa w świecie opanowanym przez żywe trupy.
Po śmierci Gubernatora Woodbury znów jest wolne. Jednak życie wcale nie jest teraz łatwiejsze. Zwłaszcza że do miasta zmierza horda żywych trupów. Największa, jaką kiedykolwiek widziano. Tymczasem mieszkańcy Woodbury odkrywają nieopodal grupę pod przywództwem charyzmatycznego kaznodziei. Potrzebują pomocy, ale w zamian są gotowi przyłączyć się do walki o Woodbury.
Garstka wycieńczonych ludzi musi stanąć naprzeciw tysięcy wygłodniałych zombie. Muszą nauczyć się współpracować i… ufać sobie nawzajem.
Pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść o odwadze i szaleństwie – przymiotach, które tak trudno odróżnić w sytuacjach wyjątkowo kryzysowych. Przekonujące studium psychiki ludzi poddanych traumatycznym wydarzeniom.
znak.com.pl/zapowiedzi


Wszyscy myśleli, że Martin, który jako dziecko zapadł na dziwną chorobę, jest tylko pustą skorupą – ciałem sztucznie podtrzymywanym przy życiu.
Nawet jego własna matka życzyła mu, aby wreszcie umarł.
Tymczasem w pełni świadomy Martin przez 12 lat tkwił w sparaliżowanym ciele, które nie pozwalało mu na kontakt ze światem.
Mimo tego, że znalazł się w najstraszniejszej i pozbawionej wyjścia pułapce,
NIE STRACIŁ WIARY I NADZIEI.
Nieprawdopodobna siła umysłu pozwoliła mu przetrwać.
JEGO HISTORIA PORUSZYŁA CAŁY ŚWIAT i pojawiła się we wszystkich serwisach informacyjnych.
Marie-Laure mieszka w Paryżu tuż przy Muzeum Historii Naturalnej, w którym pracuje jej ojciec. Kiedy dziewczynka kończy 6 lat traci wzrok, tata buduje dla niej wierną makietę miasta, by mogła się swobodnie poruszać w sąsiedztwie i zawsze znaleźć bezpieczną drogę do domu. W wieku 12 lat Marie-Laure wraz z ojcem uciekają z okupowanego przez nazistów Paryża do Saint-Malo, i zamieszkują w domu nad brzegiem morza.

Werner Pfennig, wychowanek domu dziecka dorasta z młodszą siostrą w Zagłębiu Ruhry. Podczas jednej z zabaw znajduje radio, wkrótce staje się ekspertem w budowaniu i naprawianiu radioodbiorników. Dzięki swoim umiejętnościom zostaje wcielony do Wehrmachtu, gdzie służy w elitarnej grupie żołnierzy zajmującej się namierzaniem wrogich transmisji radiowych. Po powrocie z frontu wschodniego trafia do Saint-Malo w Bretanii, gdzie w sierpniu 1944 roku, podczas oblężenia miasta przez wojska amerykańskie, spotyka przypadkowo Marie-Laure i ratuje jej życie…

Tak zaczyna się poruszająca historia zakazanej miłości dwojga ludzi, która najpierw zachwyciła Amerykanów, a wkrótce cały świat.

Jess jest zastraszana przez swoją rówieśnice Kez. Z tego powodu jej bezpiecznie życie szkolne, zmienia się w piekło. Kez ma również mnóstwo problemów, ale wciąż pociesza ją fakt, że jest lepsza od Jess - a przynajmniej tak myśli... Bezkompromisowo i celnie ujęty problem, z którym borykają się nastolatki na co dzień.Wyczekujecie na którąś z powyższych książek? W przyszłym tygodniu w moje zachłanne łapki trafi pozycja od Wydawnictwa SQN "Między światami", z czego ogromnie się cieszę !

13 komentarzy:

 1. Żaden tytuł mi nic nie mówi ._. ja to chyba żyję od bestsellera do bestsellera... Kamil, pora to zmienić! Ale najpierw dokończę czytać te dziesiątki bestsellerów :D

  OdpowiedzUsuń
 2. ,,Między światami" koniecznie muszę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Opis książki "Chłopiec duch" bardzo mnie kusi do sięgnięcia po tę pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Między światami! To jest coś dla mnie.
  Pozdrawiam.
  miedzy--stronami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Między światami bardzo polecam!

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja bym sobie chętnie chapnęła "Światło, którego nie widać". :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Właściwie z wrześniowych premier interesuje mnie tylko wydawnictwo MAG ;) Ale w październiku ma się pojawić czwarta część Chłopców z wydawnictwa SQN <3
  Pozdrawiam,
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety nie widzę nic dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Między swiatami" to książka która chce przeczytać.

  Pozdrawiam
  blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Tyle wspaniałych nowości, a tak mało czasu na czytanie...

  OdpowiedzUsuń
 11. "Chłopiec duch" chyba chce przeczytać :)
  Pozdrawiam Justyna z książko miłości moja

  OdpowiedzUsuń
 12. "Między światami" i "Chłopiec..." mogłabym przeczytać :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.