#230. Miłość odmieniana przez przypadki - Wioletta Klinicka
Tytuł: Miłość odmieniana przez przypadki 
Autor: Wioletta Klinicka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Optimum
Liczba stron: 200
Data wydania: 5 grudnia 2016
Cena katalogowa: 45,98 zł


Są książki, które od pierwszych stron zachwycają czytelnika, a później okazują się klapą i totalnym rozczarowaniem. Ale są też książki, które na początku nie zapowiadają nic dobrego, a w miarę rozwoju fabuły okazują się coraz lepsze i jednak przykuwają uwagę czytelnika do samego końca, do ostatnich stron. Ja właśnie tak miałam z Miłością odmienianą przez przypadki Wioletty Klinickiej – po pierwszych kilku stronach pomyślałam, że znów wkopałam się w recenzję książki, która w ogóle mi nie leży i stwierdziłam, że to wersja Greya dla bogatych (patrząc po cenie okładkowej), dla tych bardziej wymagających. Jako, że książkom daję szansę i jednak staram się je doczytać do końca – chociaż czasami okazuje się to stratą czasu – tym razem ucieszyłam się, że nie porzuciłam jej przy pierwszej lepszej okazji.

Od pierwszych stron autorka zaskakuje swoją bezpośredniością – na początku okazało się to odrzucające, ale w miarę rozwoju fabuły i zagłębiania się w przedstawioną historię, zaczęłam dostrzegać i rozumieć jej koncepcję, przez co bezpośrednie podejście zaczęłam odbierać jako zamierzone i jednak trafione. Autorka skupia się na przedstawieniu złożoności natury kobiecej na postawie zachowań swojej głównej bohaterki i relacji damsko-męskich, jakie nawiązuje z mężczyznami. Przedstawia kobiety jako wrażliwe i niezdecydowane istoty, które mimo że wiedzą czego chcą, nie potrafią do tego dotrzeć i rzucają same sobie kłody pod nogi. Okazuje się, że te najsilniejsze kobiety – przeważnie nie lubiane przez pozostałą damską część społeczeństwa – idealnie odnajdują się w męskim świecie budując związki i skomplikowane relacje. Autorka idealnie odwzorowała komplikacje i złożoność toku myślenia kobiet, obnażając ich myśli w różnych życiowych sytuacjach i ukazując ich słabości. Klinicka nie boi się również mówienia głośno o potrzebach kobiet, a przez jej książkę przemawia pewnego rodzaju dojrzałość i życiowe doświadczenie.
Książkę uważam za dobrą i wartą przeczytania. Największym zaskoczeniem okazało się dla mnie niesamowicie realne przedstawienie fabuły i postaci. Książka idealnie nada się dla kobiet, które myślą o podróży w głąb swojej duszy w celu poznania własnej osobowości, ale mężczyznom może posłużyć jako pewnego rodzaju poradnik lub instrukcja obsługi kobiet.

Jedynym mankamentem tej książki jest jej bardzo wysoka cena okładkowa.Komentarze

  1. Witaj Paula, dziękuję za Twój czas i recenzję - za każde szczere słowo. Byłam niezmiernie zniecierpliwiona w oczekiwaniu na Twój osąd ;)
    Jestem przekonana, że czytelników ucieszy fakt, że cena okładkowa mija się z faktyczną ceną książki, którą można zakupić w sklepie na mojej stronie.
    Pozdrawiam Ciebie i czytelników :)
    Wiola

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

StatCounter

Copyright © rude recenzuje.