26 marca

#230. Miłość odmieniana przez przypadki - Wioletta Klinicka
Tytuł: Miłość odmieniana przez przypadki 
Autor: Wioletta Klinicka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Optimum
Liczba stron: 200
Data wydania: 5 grudnia 2016
Cena katalogowa: 45,98 zł


Są książki, które od pierwszych stron zachwycają czytelnika, a później okazują się klapą i totalnym rozczarowaniem. Ale są też książki, które na początku nie zapowiadają nic dobrego, a w miarę rozwoju fabuły okazują się coraz lepsze i jednak przykuwają uwagę czytelnika do samego końca, do ostatnich stron. Ja właśnie tak miałam z Miłością odmienianą przez przypadki Wioletty Klinickiej – po pierwszych kilku stronach pomyślałam, że znów wkopałam się w recenzję książki, która w ogóle mi nie leży i stwierdziłam, że to wersja Greya dla bogatych (patrząc po cenie okładkowej), dla tych bardziej wymagających. Jako, że książkom daję szansę i jednak staram się je doczytać do końca – chociaż czasami okazuje się to stratą czasu – tym razem ucieszyłam się, że nie porzuciłam jej przy pierwszej lepszej okazji.

Od pierwszych stron autorka zaskakuje swoją bezpośredniością – na początku okazało się to odrzucające, ale w miarę rozwoju fabuły i zagłębiania się w przedstawioną historię, zaczęłam dostrzegać i rozumieć jej koncepcję, przez co bezpośrednie podejście zaczęłam odbierać jako zamierzone i jednak trafione. Autorka skupia się na przedstawieniu złożoności natury kobiecej na postawie zachowań swojej głównej bohaterki i relacji damsko-męskich, jakie nawiązuje z mężczyznami. Przedstawia kobiety jako wrażliwe i niezdecydowane istoty, które mimo że wiedzą czego chcą, nie potrafią do tego dotrzeć i rzucają same sobie kłody pod nogi. Okazuje się, że te najsilniejsze kobiety – przeważnie nie lubiane przez pozostałą damską część społeczeństwa – idealnie odnajdują się w męskim świecie budując związki i skomplikowane relacje. Autorka idealnie odwzorowała komplikacje i złożoność toku myślenia kobiet, obnażając ich myśli w różnych życiowych sytuacjach i ukazując ich słabości. Klinicka nie boi się również mówienia głośno o potrzebach kobiet, a przez jej książkę przemawia pewnego rodzaju dojrzałość i życiowe doświadczenie.
Książkę uważam za dobrą i wartą przeczytania. Największym zaskoczeniem okazało się dla mnie niesamowicie realne przedstawienie fabuły i postaci. Książka idealnie nada się dla kobiet, które myślą o podróży w głąb swojej duszy w celu poznania własnej osobowości, ale mężczyznom może posłużyć jako pewnego rodzaju poradnik lub instrukcja obsługi kobiet.

Jedynym mankamentem tej książki jest jej bardzo wysoka cena okładkowa.1 komentarz:

  1. Witaj Paula, dziękuję za Twój czas i recenzję - za każde szczere słowo. Byłam niezmiernie zniecierpliwiona w oczekiwaniu na Twój osąd ;)
    Jestem przekonana, że czytelników ucieszy fakt, że cena okładkowa mija się z faktyczną ceną książki, którą można zakupić w sklepie na mojej stronie.
    Pozdrawiam Ciebie i czytelników :)
    Wiola

    OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.