11 grudnia

Platforma Storytel
Dziś przychodzę do Was z recenzją platformy Storytel, która jest cyfrową usługą abonamentową, umożliwiającą streaming audiobooków na telefonach, tabletach i komputerach. Platforma aktualnie obejmuje około tysiąca polskich tytułów i piętnastu tysięcy angielskich. Aby z niej skorzystać należy się zarejestrować w serwisie i pobrać aplikację (na platformy iOS, Android i Windows Phone).

Mechanizm działania tej usługi zbliżony jest do Spotify - użytkownik wnosi stałą miesięczną opłatę i może słuchać audiobooków bez żadnych ograniczeń. Książki przesyłane są na jego urządzenia strumieniem w formacie mp3. Aby móc słuchać audiobooków będąc poza zasięgiem sieci, użytkownik może przechowywać książki w trybie offline.

Korzystam z platformy od jakiegoś czasu (dla Windows Phone) i muszę przyznać, że jestem nią bardzo pozytywnie zaskoczona. Spełnia moje oczekiwania, cena abonamentu jest niska, a dzięki niej w życiu jeszcze częściej towarzyszą mi książki.

👍 NISKA CENA ABONAMENTOWA

Audiobooki z reguły są dosyć drogie, a ich cena często przewyższa cenę katalogową książek papierowych. Ja osobiście bardzo rzadko kupuję audiobooki - do tej pory zdarzyło mi się to zaledwie dwukrotnie - bo psychicznie się lepiej czuję kiedy mam fizyczną wersję książki, kiedy mogę ją w dowolnej chwili pomacać, zaznaczyć jakieś cytaty, nie wspominając o zaglądaniu w każdej chwili. Do audiobooków miałam dystans, ale dzięki tej platformie zaczyna mi się to zmieniać - zaczynam się przekonywać do ich. A cena abonamentowa miesięczna zdecydowanie zachęca do korzystania z niego. Płacąc miesięcznie 29,90 zł otrzymujemy nielimitowany dostęp do platformy - możemy słuchać wszystkiego, na co mamy ochotę, oczywiście jedynie z ograniczeniem dobowym (dobra ma tylko 24 h, więc jakoś w tym czasie trzeba się zmieścić), a często gęsto cena pojedynczego audiobooka jest wyższa niż 30 zł - opłaca się! ;)


👍 MOŻLIWOŚĆ SŁUCHANIA AUDIOBOOKÓW BEZ DOSTĘPU DO SIECI

To ogromne ułatwienie, bo możemy odtwarzać audiobooki wszędzie bez konieczności łączenia z internetem! Wszystkie tytuły dostępne są w ofercie offline, jedyne co trzeba zrobić to wcześniej je pobrać (będąc oczywiście w zasięgu Internetu). Na iOS i Androida można pobrać nieograniczoną liczbę książek, Windows Phone ma ograniczenie do 5 pozycji.👍 APLIKACJA NA TELEFON JEST BARDZO INTUICYJNA

Aplikacja Storytel na Windows Phone jest najbardziej intuicyjną, łatwą i przyjazną aplikacją audiobookową wśród tych, z którymi do tej pory miałam do czynienia. Korzysta mi się z niej bardzo dobrze, dosłownie jestem zachwycona jej prostym dizajnem i umiejscowieniem wszystkich najważniejszych funkcji w najbliższym panelu.👍 DUŻO FUNKCJI APLIKACJI

A skoro już o prostocie aplikacji i samego panelu głównego mówię, to warto wspomnieć dokładniej o przydatnych funkcjach. W panelu odsłuchiwania widoczne są przyciski przyspieszania, zwalniania i zatrzymywania audiobooków, dodatkowo pojawia się możliwość odsłuchiwania książek w prędkości szybszej niż ta nagrana. Mi opcja przyspieszenia bardzo ułatwia sprawę, bo nie potrafię się skupić na czyjejś wypowiedzi, jeżeli przekazuje ją zbyt wolno - mój mózg się w międzyczasie wyłącza, zaczyna szukać innego, bardziej angażującego zajęcia.👍 SŁUCHANIE W TLE

Nie przypuszczałam, że aplikacja Storytel będzie pracowała w tle. Przyzwyczaiłam się do tego, że większość aplikacji nie chce jednak działać w ukryciu. To było bardzo miłe zaskoczenie, a opcja dodatkowo zwiększyła funkcjonalność aplikacji.👍 PÓŁKI I ZAPASY KSIĄŻEK

Do każdego konta zostają dodane trzy półki - z książkami aktualnie słuchanymi, z tymi do wysłuchania oraz tymi przesłuchanymi. To bardzo wygodna forma ogarnięcia wszystkich książek, na które ma się ochotę - bez problemów z wyborem własnych kategorii, kombinowaniu i analizowaniu.

👍 PEŁNA INFORMACJA O POZYCJI

Poza samą książką w wersji do słuchania w platformie dostępna jest jej okładka, krótki opis okładkowy, podstawowe informacje o audiobooku oraz recenzje. Dosłownie wszystko w jednym miejscu - co znacznie ułatwia sprawę, kiedy danej pozycji nie znamy, a po opisie będziemy w stanie stwierdzić czy się rzeczywiście dla nas nada. Nie trzeba nigdzie szukać - wszystko jest w aplikacji!👍 KSIĄŻKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

Na platformie znajdziemy znacznie więcej książek w języku angielskim niż polskim, więc opcja abonamentowa jest smacznym kąskiem dla wszystkich, którzy uwielbiają przesłuchiwanie oryginałów po taniości. Słuchanie książek, tym bardziej tych po angielsku, jest bardzo dobrą formą nauki języka i przyzwyczajania się do jego dźwięku, co później wpływa na umiejętności mówienia w tym języku. Ogólnie same plusy, a ja na pewno skorzystam!

👍 KILKA E-BOOKÓW

Poza szeroką gamą audiobooków pojawiło się też kilka e-booków. Póki co ich oferta jest bardzo, bardzo okrojona, ale kiedy rozbudują już swoją bazę ich oferta abonamentowa będzie jeszcze ciekawsza!

👎 OKROJONY WYBÓR TYTUŁÓW PO POLSKU

To zdecydowanie najbardziej doskwierająca wada. Tytułów polskich jest stosunkowo niewiele (chociaż to i tak ponad tysiąc), ale ja wśród nich nie mogłam się za bardzo odnaleźć. Nie powiem, że nie ma tam nic - zapas zrobiłam sobie całkiem niezły i nie wiem kiedy to przesłucham - ale trochę mi mało. platforma prężnie się rozwija, więc liczę na to, że będzie tylko coraz lepiej!

👎 WINDOWS PHONE MA POD GÓRKĘ

Zazwyczaj tak jest, że aplikacje mają problem z dopasowaniem się pod Windowsa - albo ich w ogóle nie ma, albo okazuje się, że wyglądają zupełnie inaczej. Przy platformie Storytel problem zaczyna się z ograniczeniem dostępności książek offline do pięciu pozycji. Dla zawodowego czytacza pięć książek to zdecydowanie za mało.


Dziękuję platformie Storytel za możliwość przetestowania jej możliwości na własnej skórze!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © rude recenzuje.