24 października

#181. Trzy kolory wystarczą. Rysuj! - Sarah Skeate
Tytuł: Trzy kolory wystarczą. Rysuj! 
Autor: Sarah Skeate
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 28 września 2016
Cena katalogowa: 39,99 zł

Opis wydawcy:

odkryj prawdziwą przyjemność bazgrolenia i przekonaj się, jaka moc drzemie w trzech zwykłych długopisach! Możesz tworzyć niesamowite rysunki, używając najprostszych przyborów – potrzebujesz jedynie czerwonego, czarnego i niebieskiego długopisu. Ta cudownie wywrotowa książeczka pełna jest fantastycznych pomysłów. Pokaże ci, jak powołać do życia urocze postaci (straszne też!) oraz jak kreować niezwykłe światy. Bogactwo inspiracji i przejrzyste instrukcje pomogą ci rozwijać zdolności plastyczne. Trzymasz w ręku pozycję obowiązkową dla indywidualistów o artystycznym zacięciu w każdym wieku! Trzy kolory wystarczą. Rysuj!
Spodziewałam się czegoś innego – jakiejś kolorowanki, do której zapełnienia wystarczą trzy kolory. Wydawnictwo Insignis już przy Kwerklach (recenzja do poczytania tutaj) udowodniło mi, że potrafi wydać niesamowicie oryginalne i kreatywne pozycje, które będą powiewem świeżości, wśród tych wszystkich publikacji, które nadal zalewają rynek, a niczym się od siebie nie różnią. Mega szczęśliwa, nawet może odrobinę podniecona sięgnęłam po Trzy kolory wystarczą. Rysuj! i się zdziwiłam.

Zaskoczenie było ogromne, bo pozycja okazała się małym poradnikiem rysowania uroczych zwierzątek. Nie mówię, że jest zła, ale okazała się być czymś innym, niż oczekiwałam.
Wracając po pracy do domu, zmęczona i przemarznięta, czasami mam ochotę pokolorować to i owo, bo nie wymaga to ode mnie aż takiej kreatywności – na którą zwyczajnie w ciągu tygodnia nie mam siły. Trzy kolory wystarczą to pozycja, która jest przeciwieństwem wszelkiej maści kolorowanek, bo wymaga mnóstwa kreatywności i chociaż odrobiny umiejętności rysowania.

Jak już wcześniej wspomniałam ta pozycja jest bardziej poradnikiem rysowania słodkich rzeczy. Rysowanie rządzi się pewnymi zasadami – zresztą to chyba każdy wie chociażby po lekcjach plastyki – i o tych zasadach zostało kilka słów powiedziane w tej książce. Poza samym wytłumaczeniem co i jak, na przykładach zostało zaprezentowane poprawne i błędne zastosowanie tych zasad (z totalnych podstaw pojawiają się tu cieniowanie i kreskowanie). Autor tej pozycji jednak skupił się na przestawieniu odbiorcy mnóstwa sposobów na stworzenie niesamowicie urodziwych postaci – pokazuje przykłady malowania futerek, piórek, włosów czy nawet zarostu.


To pozycja zdecydowanie nie dla mnie, bo rysunkowej kreatywności już od dawna we mnie nie ma i żałuję, że 10 lat temu nie było takich cudacznych publikacji, bo wtedy naprawdę bym z niej skorzystała! Pozycję mogę polecić tym bardziej kreatywnym odbiorcom, którzy mają mnóstwo weny i kreatywności w sobie, a przy okazji wolną chwilę na spokojne porysowanie słodkich postaci!4 komentarze:

 1. Oto mój problem. Jestem kompletnym antytalentem w dziedzinie rysunku, więc dałam sobie z tym spokój dawno temu. Książeczka wydaje się być idealnym prezentem dla bliskich, którzy mają ochotę spróbować swoich sił w takiej zabawie. Pozdrawiam! :)

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała książeczka :D Chętnie sobie taką sprawię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Polubiłam tak spędzać czas. Zajrzę chętnie do tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja chętnie nauczyłabym się prostych rysunków i spróbowałabym swoich sił w cieniowaniu, które od zawsze jest moją zmorą :'(

  OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.