20 lipca

#148. Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem - Laura VanderkamTytuł: Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem
Tytuł oryginału: What the Most Successful People Do Before Breakfast
Autor: Laura Vanderkam
Wydawnictwo: Helion
Liczba stron: 167
Data wydania: 6 maja 2016
Cena katalogowa: 34,90 zł


Poradniki uwielbiam, to wiadomo nie od dziś. W ciągu minionych dwóch miesięcy skupiłam się głównie na książkach typowo fabularnych, więc teraz pora na powrót do poradników. Zaczynam od krótkiego, przecudownie wydanego Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem.

Myślę, że jest cała masa osób, która interesuje się samym życiem osób sukcesu (i wcale nie chodzi tu o życie celebrytów i gwiazdek Hollywoodu), a dodatkową zagwozdką jest sposób, w jaki dochodzą oni zamierzonego celu. Ten poradnik ma na celu zbliżenie czytelnikowi sposobu życia osób, które uznane zostały za te, które osiągnęły już w swoim życiu sukces oraz przede wszystkim uzmysłowienie marnotrawstwa czasu i zasugerowanie możliwości na bardziej skuteczne wykorzystanie go – biorąc pod uwagę pracę zawodową, życie codzienne i czas wolny w ciągu weekendów.

Książka napisana została w prosty sposób, przez co przebrnięcie przez nią nie sprawi czytelnikowi żadnego problemu. Dodatkowo jest bardzo krótka, więc czytelnik nie zdąży odczuć nudy w przypadku, gdy książka okaże się delikatnie odbiegać od jego oczekiwań.

Autorka skupiła swoją uwagę głównie na bardziej efektywnym wykorzystaniu czasu i przedstawieniu czytelnikowi kilku porad, jak wprowadzać zmiany w życie, aby czas nie przeciekał nam przez palce. Mam wrażenie, że jej celem było uświadomienie czytelnika, że życie składa się z godzin, za które sami jesteśmy odpowiedzialni, a nasze osiągnięcia są rezultatem tego, jak spędziliśmy te godziny. Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem otwiera oczy i uzmysławia, że każdy może stworzyć dla siebie życie, o którym pragnie. Jak się okazuje najważniejszym elementem każdego dnia jest poranek. To właśnie wtedy najlepiej wykonywać wszystkie zadania wymagające samodyscypliny, a chcąc wprowadzić nowe poranne rytuały powinniśmy dobierać czynności, które nie są dla nas obowiązkowe i równie dobrze mogłyby zostać wykonane o każdej porze dnia. 
Ta pozycja jest jedną z tych, które można zdecydowanie pochłonąć na raz. Oczywiście decydując się na jej nabycie nie spodziewajcie się, że znajdziecie tu milion porad jak poprawić swoje życie i zostać milionerem, że wystarczy pięć minut i wszystko będzie gotowe do podboju świata. Znajdziecie za to uniwersalne metody – dla każdego coś dobrego – i porady, jak skutecznie przestać marnować czas, jak lepiej nim gospodarować oraz inspiracje, jak małymi kroczkami doprowadzić swoje życie do wielkich zmian.  2 komentarze:

  1. Pewnie znalazłabym coś ciekawego w tej publikacji. Nie mówię nie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czas zawsze można wykorzystać bardziej optymalnie i dobrze, że takie wnioski można wysnuć z tej publikacji. Może kiedyś się na nią skuszę. Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.