30 kwietnia

Zapowiedzi wydawnicze na maj!


O dziwo, przeszukując strony wydawnictw i księgarni oraz tych, które służą mi jako strony pomocnicze przy przygotowywaniu postów zapowiedziowych, natrafiłam zaledwie na kilka pozycji, które z chęcią odnalazłabym w swojej biblioteczce. Jest ich niewiele, pojawia się kilka pozycji z literatury młodzieżowej, do której od kwietnia się przekonuję. Jessica Park - To skomplikowane. Julie / Jessica Park - Flat-Out MattTytuł: To skomplikowane. Julie
Autor: Jessica Park
Wydawnictwo: Między słowami
Premiera: 11 maja 2016
Kategoria: literatura młodzieżowa
Opis:

Matt jest wysoki, ciemne blond włosy opadają mu na oczy. Nosi koszulkę z napisem: „Nietzsche to mój ziom”. Julie bardzo go lubi. 
Jest jeszcze Finn. Nigdy go nie spotkała... Ale to za nim szaleje. 
Skomplikowane? Dziwne? Nie da się ukryć!
W domu Watkinsów zdecydowanie coś nie gra. Rodzice są mili, ale jakby nieobecni. Matt jest piekielnie zdolnym studentem matematyki, ale nawet kabelek USB nawiązuje kontakty łatwiej niż on. Celeste wyraźnie odstaje od rówieśników i ma pewien baaardzo dziwny zwyczaj... 
Jest jeszcze najstarszy brat, Finn: zabawny, mądry, wrażliwy, otwarty... Tylko że kompletnie nieosiągalny. Można z nim pogadać tylko na czacie. 
Julie, która właśnie zaczęła studia, zamieszkuje właśnie z nimi. Nie przypuszcza, że stanie się kimś ważnym dla rodziny Watkinsów. I że to będzie aż tak skomplikowane. 
Jessica Park, bestsellerowa autorka „New York Timesa”. Kiedy nie pisze, pasjami przegląda Facebooka i wymyśla nowe sposoby na pyszne frappuccino.
Kim Holden - PromyczekTytuł: Promyczek
Autor: Kim Holden
Wydawnictwo: Filia
Premiera: 11 maja 2016
Kategoria: powieść
Opis:

Tajemnice. Każdy jakieś ma. Czasem większe, czasem mniejsze. Kiedy zostaną ujawnione, mogą uzdrowić. Mogą również zniszczyć. 

Życie Kate Sedgwick nigdy nie było bezbarwne. Dziewczyna pomimo problemów i tragedii zachowała pogodę ducha – nie bez powodu jej przyjaciel Gus nazywa ją Promyczek. Kate jest pełna życia, bystra, zabawna, ma również wybitny talent muzyczny. Nigdy jednak nie wierzyła w miłość. Właśnie dlatego – gdy wyjeżdża z San Diego by studiować w Grant, małym miasteczku w Minnesocie – kompletnie nie spodziewa się, że przyjdzie jej pokochać Kellera Banksa. 

Oboje to czują. Oboje mają powód, by z tym walczyć. Oboje skrywają tajemnice. 
Kiedy wyjdą one na jaw, mogą uzdrowić... Mogą również zniszczyć.Artur Górski - Masa o kilerach polskiej mafiiTytuł: Masa o kilerach polskiej mafii
Autor: Jarosław Sokołowski x Artur Górski
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 17 maja 2016
Kategoria: literatura faktu
Opis:

Kim byli zabójcy, którzy wykonywali wyroki śmierci na zlecenie bossów polskiego świata przestępczego? Czy rzeczywiście byli zimnymi profesjonalistami, dla których ludzkie życie nie miało żadnej wartości? Czy wywodzili się z radzieckich służb specjalnych i swój chrzest bojowy przechodzili na frontach wojny w Afganistanie? Czy za swoje usługi pobierali bajeczne honoraria, a może raczej strzelali za darmo, bo nie mieli innego wyboru? Jakimi metodami wykonywali swoją robotę? I czy każdego z nich dosięgnął wymiar sprawiedliwości?Nicola Yoon - Ponad wszystko / Nicola Yoon - Everything, EverythingTytuł: Ponad wszystko
Autor: Nicola Yoon
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Premiera: 18 maja 2016
Kategoria: literatura młodzieżowa
Opis:

Maddy jest uczulona dosłownie na wszystko. Nigdy nie opuszcza domu, a jedynymi osobami, które widuje, są jej mama i pielęgniarka. Ale pewnego dnia musi zmierzyć się ze światem zewnętrznym i wtedy spotyka Olly'ego. Czy podejmie największe ryzyko w swoim życiu?
Tytuł: Klątwa rodziny Palmisano
Autor: Rafel Nadal
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 18 maja 2016
Kategoria: literatura współczesna
Opis:

W małej wiosce w Apulii pod koniec pierwszej wojny światowej, dwie kobiety postanawiają odmienić przeznaczenie nowonarodzonego Vitantonio Palmisano.
Dwudziesty pierwszy potomek męskiej linii rodu Palmisano, Vitantonio, zostaje podmienieno przy narodzinach i wychowuje się jako brat bliźniak Giovanny Convertini, urodzony tego samego dnia w znacznie bardziej nobliwej rodzinie. Gdy połudnowe Włochy powoli odbudowują się po wojnie, bliźnięta zbliżają się do siebie, nie wiedząc, że nie są biologicznym rodzeństwem. Ich polityczna i uczuciowa edukacja latem odbywa się na wsi, a zimą w szkole w Bari. Wybuch drugiej wojny światowej przerywa ich beztroskie dzieciństwo i naukę. Vitantonio, który obiecał matce, że nigdy nie pójdzie walczyć, ukrywa się przed poborem do wojska.  Giovanna wyjeżdża do Hiszpanii, a potem do Francji, by walczyć z faszyzmem. Gdy upadek Mussoliniego jest bliski, a wojna zbliża się ku końcowi, Giovanna wraca do Bari, by odnaleźć  brata i prawdziwą miłość swojego życia.
 
"Klątwa rodziny Palmisano" to epicka opowieść o dwóch rodach uwikłanych w trudną historię dwudziestego wieku i o nierównej walce człowieka z przeznaczeniem. Jest to też opowieść o sile przyjaźni i niemożliwej miłości pomiędzy  dwojgiem ludzi, przekonanych o tym, że są bratem i siostrą. Sielskie opisy wiejskiego życia w Apulii są tak realne, że trudno uwierzyć, że ich autor nie jest rodowitym Włochem.


Niebezpieczne kłamstwaTytuł: Niebezpieczne kłamstwa
Autor: Becca Fitzpatrick
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 18 maja 2016
Kategoria: literatura młodzieżowa
Opis:

Stella to nie jest moje prawdziwe imię. 
Thunder Basin w Nebrasce nie jest moim prawdziwym domem. 
To nie jest moje prawdziwe życie. 
Po tym jak byłam świadkiem groźnego przestępstwa, zostałam objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Moje życie rozpadło się na milion kawałków. Nie potrafię się tu odnaleźć. Miałam rozpocząć ostatni rok liceum. Miałam być z chłopakiem, którego kocham, ale zostaliśmy rozdzieleni. Teraz w moim życiu pojawił się ktoś inny – czy mogę mu zaufać? Coraz trudniej jest mi ukrywać uczucia. Coraz trudniej jest też kłamać... Im bardziej czuję się bezpieczna, tym większe grozi mi niebezpieczeństwo.

Koniecznie dajcie mi znać na jakie majowe premiery Wy czekacie! ♥

13 komentarzy:

 1. Ja czekam na "Noc Perseidów" oraz "Zostawić Daringham Hall" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ,,Niebezpieczne kłamstwa'' już za mną i polecam. Także ''Promyczek'' jest znakomity.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno sięgnę po "Ponad wszystko" - już się nie mogę doczekać tej książki :D
  Kiedyś przeczytam też: "Niebezpieczne kłamstwa", ale nie będę się z nią śpieszyła :)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czekam na wznowienie Bukowskiego, autobiografię Sheili Kitzinger i "To ja byłem Vermeerem". Z Twoich zapowiedzi właściwie tylko "Klątwa rodziny Palmisano" mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze, nic ciekawego w tym maju. Ja czekam tylko na "Ponad wszystko" i nową powieść Ricka Riordana :)
  Buziaki!
  BOOKBLOG

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem zainteresowana tytułem "Klątwa rodziny Palmisano", w tej powieści powinnam się odnaleźć. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałbym przeczytać Ponad Wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "To skomplikowane. Julie" mam już u siebie i jestem bardzo ciekawa tej historii. "Promyczek" mam na mojej liście Must have! A "Ponad wszystko" mam na uwadze. :)
  Pozdrawiam,

  www.wachajac-ksiazki.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. "To skomplikowane. Julie" mam już u siebie i jestem bardzo ciekawa tej historii. "Promyczek" mam na mojej liście Must have! A "Ponad wszystko" mam na uwadze. :)
  Pozdrawiam,

  www.wachajac-ksiazki.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. "Promyczek" interesuje mnie chyba najbardziej z majowych premier, zapomniałam też, że "Ponad wszystko " ma już w maju swoją premierę, na tę pozycję też na pewno się skuszę ;)

  KsiążkowyŚwiat

  OdpowiedzUsuń
 11. "To skomplikowane.Julie" podoba mi się najbardziej.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.