Połącz kropki. Niesamowite miejsca
Oswoić narkomana - Robert Rutkowski
Wywiad z Robertem Rutkowskim przeprowadzony przez Irenę A. Stanisławską. Terapeuta zdecydował się ku przestrodze powierzyć kawałek siebie czytelnikom. W swoim życiu sporo przeszedł. Doświadczył wielu sytuacji, które mogły go zniszczyć. Jednak tak się nie stało. A na dodatek udało mu się zostać szczęśliwym, spełnionym człowiekiem. [...] Nie ma poczucia misji, żeby ratować całą ludzkość, jednak jeśli choć jeden człowiek zmieni się dzięki jego historii, to uważa, że warto tę książkę napisać. Jemu też kiedyś pomogła czyjaś historia, dzięki której zrozumiał i poczuł, że zmiana jest możliwa. Sięgnął po narkotyki, mając 18 lat. Od razu wpadł w uzależnienie od heroiny. To był pierwszy narkotyk, jaki poznał – jeden z najsilniejszych znanych narkotyków. Wziął z bezsilności, z rozpaczy, ale również z ciekawości. Bardzo doskwierało mu życie.
Sprostowanie - Renee Knight
Życie Catherine Ravenscroft to z pozoru sielanka. Oboje z mężem odnoszą zawodowe sukcesy. On w branży prawniczej, ona w telewizji. Pewnego dnia na stoliku nocnym Catherine znajduje książkę. Przygląda jej się z zaciekawieniem, nie bardzo pamięta, jak znalazła się w domu. Zaczyna czytać i… przeżywa wstrząs. Odkrywa bowiem, że główna bohaterka powieści przypomina ją samą, a kluczowy wątek fabuły toczy się wokół pewnego wakacyjnego zdarzenia sprzed lat. Kobieta wpada w panikę – ktoś zna jej sekret, którego tak pilnie strzegła przez lata. Nie śpi po nocach, nie funkcjonuje normalnie i popada w depresję. Czeka na kolejny ruch tajemniczego prześladowcy, którego celem jest sprawić, by cierpiała…
Złudzenie - Charlotte Link
Peter Simon, szanowany biznesmen, człowiek sukcesu, kochający mąż i ojciec znika bez śladu podczas podróży do Prowansji. Jego żona, Laura, zaczyna go rozpaczliwie szukać. We Francji odkrywa nie tylko kolejne rewelacje, zaprzeczające obrazowi męża, jaki miała do tej pory; musi się także pogodzić ze świadomością, że Peter wcale nie był takim człowiekiem, za jakiego go uważano... A także zmierzyć się z tym, że odkrycie prawdy wiąże się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem.
Dom na wzgórzu - Peter James
Przeprowadzka z centrum Brighton na prowincję, to poważne przedsięwzięcie i wyzwanie dla trzyosobowej rodziny. Jednak Cold Hill House – ogromna, zrujnowana georgiańska posiadłość, budzi w Olliem niesamowitą ekscytację. Jeszcze nie wie, czy podoła finansowo temu wyzwaniu, ale od dziecka marzył o tym, by zamieszkać na wsi, a rezydencja wydaje mu się idealnym miejscem dla kochającej kontakt z naturą córki. Posiadłość jest inwestycją, która ma generować zyski i być bazą dla jego nowej firmy projektującej strony internetowe. Jego żona, Caro, podchodzi do tego mniej optymistycznie, a dwunastoletnia Jade nie jest zadowolona z rozstania z przyjaciółmi. Już po kilku dniach od przeprowadzki, staje się jasne, że Harcourtowie nie są jedynymi mieszkańcami Cold Hill House. Gdy dom zwraca sie przeciwko nim, nie pozostaje im nic innego, jak pogrążyć się w jego mrocznej historii...
Zniknęli na zawsze - Tim Weaver
Po ostatniej sprawie, w której omal nie zginął, David Raker – prywatny detektyw, spec od szukania zaginionych – przenosi się na angielską wieś i myśli o zmianie zawodu. Kiedy jednak o pomoc zwraca się do niego Emily, była sympatia sprzed lat, Raker nie może jej odmówić. Sprawa jest wielce nietypowa – cała czteroosobowa rodzina zniknęła nagle, w trakcie szykowania kolacji blisko rok temu, i wszelki ślad po niej zaginął. Raker szybko ustala, że ma to związek z tajemniczą fotografią i że wszyscy, którzy ją widzieli, giną w podejrzanych okolicznościach. W tym samym czasie na miejscową plażę morze wyrzuca zamrożone zwłoki starca. Czy mają one coś wspólnego z zaginięciem rodziny? Śledztwa nie ułatwia fakt, że przeciwnicy Rakera najwyraźniej mają w kieszeni policję po obu stronach Atlantyku. Tropy wiodą Rakera z deszczowego południowego Devonu do skwarnego Las Vegas i każą mu się cofnąć do najczarniejszych kart drugiej wojny światowej. Do karty – a raczej fotografii – tak czarnej, że pewni ludzie są gotowi zabijać bez końca, byleby nie wyszły na jaw ich brudne sprawki z przeszłości.
Twarzą w twarz
W wyniku bezprecedensowej współpracy dwudziestu trzech bestsellerowych autorów thrillerów, bohaterowie ich książek - wśród nich Harry Bosch, Jack Reacher i John Rebus - połączeni zostali w pary i po raz pierwszy spotkali się na kartach opowiadań, zebranych w jedynej w swoim rodzaju antologii pod redakcją Davida Baldacciego, sygnowanej znakiem jakości Międzynarodowego Stowarzyszenia Autorów Thrillerów (ITW - International Thriller Writers ). W tomie znajdziemy m.in. opowiadania duetów: Dennis Lehane i Michael Connely, Ian Rankin i Peter James, Lee Child i Joseph Finder czy Steve Berry i James Rollins.
Leona - Jenny Rogneby
Naga, zakrwawiona dziewczynka wchodzi w biały dzień do banku w centrum Sztokholmu i wychodzi z kilkoma milionami koron. Ten niezwykły napad, który budzi ogromne zainteresowanie mediów, ląduje na biurku śledczej Leony Lindberg. Biorąc pod uwagę jej wieloletnie doświadczenie i predyspozycje, to idealne rozwiązanie. Leona jest niezdolna do odczuwania emocji. Działa w sposób zimny i rozważny. I jest skuteczna. Także dlatego, że nie waha się sięgać po niekonwencjonalne metody, o ile pomogą jej osiągnąć cel. Leona ma także kilka problemów i uzależnienie od hazardu można uznać za najmniej uciążliwy. Śledztwo robi się coraz bardziej zagadkowe, a ślady prowadzą w nieoczekiwanym kierunku. Kto stał za tak brawurowym, a jednocześnie bezczelnym przestępstwem? Kim jest dziewczynka?
Śmierć kolekcjonera - Agnieszka Pietrzyk
Sąsiedzi w jednym z elbląskich mieszkań odkrywają powieszone starsze małżeństwo. Kilka godzin później środowiskiem zbieraczy rzadkich obligacji wstrząsa morderstwo jednego z kolekcjonerów. Ginie mężczyzna, który poprzedniego wieczoru wylicytował na hotelowej aukcji wyjątkowo cenny papier wartościowy. Czy obie tragedie są ze sobą powiązane? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć komisarz Kamil Soroka, który łączy siły z prokurator Mileną Łempicką-Krol. Bagaż własnych doświadczeń i obsesji zaprowadzi ten duet w wiele ślepych uliczek. Czas działa na ich niekorzyść, a lista podejrzanych się wydłuża. Śmierć kolekcjonera to mroczna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść kryminalna, która wciąga czytelnika nie tylko wartką akcją, ale też specyficzną atmosferą rzadkiego hobby, podsycanego przez teorie spiskowe.
W obcej skórze - Sarah Hilary
Ponury i deszczowy Londyn. W ośrodku dla ofiar przemocy domowej inspektor Marnie Rome i jej partner Noah Jake są świadkami dramatycznego zdarzenia. Natrafiają na mężczyznę z nożem wbitym w plecy. Okazuje się, że to mąż jednej z pensjonariuszek – Leo Procter. Choć para detektywów znalazła się w ośrodku przy okazji innego śledztwa, to teraz sprawa tajemniczej próby morderstwa w małżeństwie Leo i Hope jest dla nich priorytetem. Pytań jest wiele, a nagłe zniknięcie żony poszkodowanego dodatkowo komplikuje sytuację. Detektyw Marnie Rome – na zewnątrz twarda, w środku pełna konfliktów, musi zmierzyć się z własnymi demonami – jej rodzice zostali zadźgani przez przybranego, nastoletniego syna. Marnie odwiedza go w więzieniu, próbując sobie odpowiedzieć na pytanie: „dlaczego?”.
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam - Caitlin Moran
Korytarzem w mrok - Lois Duncan
Dajcie znać na co Wy w tym miesiącu czekacie
i czy któraś z pozycji wpadła Wam w oko ♥
W kwietniu nic mnie nie zainteresowało :(
OdpowiedzUsuńPozdrawiam :)
W ogóle? Zupełnie nic? :D Jak to możliwe?! :D
UsuńMyślę, że "Dziewczyna, którą nigdy nie byłam" by mnie zainteresowała :) Ale tak czy tak w tym miesiącu czekam na książki, których tutaj nie pokazałaś :P
OdpowiedzUsuńBuziaki!
BOOKBLOG
No a ja właśnie wyjątkowo w tym miesiącu nie mogłam nic dla siebie znaleźć na innych blogach :)
UsuńZaciekawiła mnie "Śmierć kolekcjonera". Uwielbiam kryminały więc mam nadzieję, że ta pozycja by mi się spodobała :D
OdpowiedzUsuńPozdrawiam ! :*
http://calm-inside-the-storm.blogspot.com/
Ja też jestem ogromną fanką kryminałów ♥
UsuńNowa Link?! Moja mama będzie wniebowzięta. Kupuję jej każdą powieść tej autorki;) Także mam już prezent na dzień Mamy:)
OdpowiedzUsuńCieszę się, że mogłam pomóc :D Mam nadzieję, że mamie się spodoba!
UsuńSprostowanie, Dom na wzgórzu i W obcej skórze poproszę! ;)
OdpowiedzUsuńNiestety nic tej listy mnie nie zainteresowało, siedzę bardziej w młodzieżówkach i to z nich u mnie aż 15 pozycji(no dobra 14, bo jeden kryminał się znalazł) ;)
OdpowiedzUsuńPS. Nie chcę się czepiać, ale przejrzyściej by było gdybyś zrobiła lekkie odstępy między logiem wydawnictwa, a okładką, na początku sądziłam, że książka nad logiem właśnie z niego pochodzi.
Pozdrawiam.
Jasne, dzięki za uwagę - już poprawiłam, żeby pozostałych czytelników nie wprowadzało to w błąd ;)
UsuńNiedawno czytałam "Sprostowanie" w innej szacie graficznej i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Nie jest to może arcydzieło, ale autorka w ciekawy sposób miesza tropy, a zakończenia nigdy bym nie przewidziała... Ze swojej strony polecam :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
Przygody mola książkowego
Twarzą w twarz zapowiada się niezwykle ciekawie. Muszę przyjrzeć się bliżej tej książce :)
OdpowiedzUsuńDom na wzgórzu i W obcej skórze mnie jak najbardziej interesują :D
OdpowiedzUsuńBookeaterreality
Jakoś te połącz kropki wydaje mi się być ciekawszą formą od kolorowanek. Może uda mi się kiedyś dorwać taką książeczkę :)
OdpowiedzUsuńMam w planach "Sprostowanie" więc cieszę się, że jest ponownie wydane. Pozdrawiam :)
OdpowiedzUsuńOjej, wybrałaś sporo ciekawych tytułów, ciężko się zdecydować ;) Ciekawią mnie: Oswoić narkomana - Robert Rutkowski, Sprostowanie - Renee Knight, Dom na wzgórzu - Peter James, Leona - Jenny Rogneby, W obcej skórze - Sarah Hilary - to grozi bankructwem :) Będziesz recenzowała te książki?
OdpowiedzUsuńJa coś nie mogę z tą Charlotte Link... Przeczytałam "Grę cieni", jest dobra... tylko nie umiem się przywiązać do bohaterów, nie pochłania mnie tak jak Lackberg. Chyba jednak w ramach ostatniej szansy skuszę się na najnowszą :)
OdpowiedzUsuńBardzo fajny wpis. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńJestem pod wrażeniem. Bardzo fajny artykuł.
OdpowiedzUsuń