08 grudnia

Przenieś książkowy klimat na ściany


Pomysły na prezenty – czas start!

W ostatnim czasie polubiłam się z plakatami. Uwielbiam je za to, że dodają wnętrzu charakteru, a mieszkanie staje się wyraźne. Tak jak jeszcze niedawno uważałam to za zbędny wydatek, tak teraz nie potrafię przestać się oglądać za nowymi wzorami, które wkomponowałabym w swoje ramy i które idealnie oddawały by to, na co w tej chwili mam ochotę. We wrześniu pisałam już jak urozmaicam swoją biblioteczkę i pochwaliłam się wam plakatami od Poster Store, które wtedy do mnie przyszły. Dzisiaj czas na wpis nieco inny, nadal w książkowym klimacie, ale bardziej świąteczny i prezentowy. Głównie dlatego, że uważam, że plakaty to doskonały prezent, ale też jak się okazuje mogą być świetnym dodatkiem do książki! Dzisiaj przedstawiam wam obrazy, z których stworzyłam kompozycje odpowiadające tematycznie książkom – będzie coś i dla małych, i dla dużych.

Mam wrażenie, że ten rok był przełomowy pod względem publikowanych książek o dziewczynach i kobietach, które w mniejszym lub większym stopniu przyczyniły się do rozwoju społeczeństwa. Pojawiały się publikacje ilustrowane, niby przeznaczone dla dzieci, ale zapewniam, że każdy dorosły też doceni tę literacką przygodę. Ale oczywiście nie brakuje też książek pisanych całkowicie na poważnie, pewnie z myślą o tych, którzy formy reportażowe znacznie bardziej doceniają. Przede wszystkim polecam wam zajrzeć na bloga Bardziej lubię książki niż ludzi, gdzie Diana opublikowała wpis z 17 książkami dla dzieci o dziewczynach. Wychodząc naprzeciw wszystkim tym, którzy takie publikacje doceniają, przygotowałam dwa zestawienia obrazów, które idealnie wpasują się zarówno do salonu czy gabinetu, ale też do pokoju małej buntowniczki.

Święta to ten czas, kiedy szczególnie myślę o Harrym Potterze i wyjątkowo chętnie wracam do całej serii napisanej przez Rowling. Wtedy też najczęściej ponowie oglądam filmy, to już praktycznie taka coroczna tradycja. I mimo że po książki z wątkiem fantastycznym nie sięgam, tak do Pottera mam niesamowity sentyment i kocham go całym swoim serduszkiem. W tych zestawieniach nie mogło zatem zabraknąć zestawu obrazów, które idealnie sprawdziłyby się w pokoju każdego potteromaniaka!


Często wybierając plakaty wracam myślami do swoich ulubionych książek, a tym razem wróciłam do Nocnego filmu, którym męczę was od dobrych trzech lat. Niesamowity mroczny klimat, pewna oniryczność i niepewność tak mnie zachwyciły, że ten thriller to nadal mój życiowy numer jeden. W razie, gdyby i wśród was pojawił się fan mrocznych klimatów – zarówno w książkach, jak i w dodatkach domowych – przygotowałam zestawienie, które moim zdaniem idealnie będzie pasować do takiej mrocznej duszy, której jednak mimo wszystko nie brakuje delikatności. Tutaj w wersji z Nowym Jorkiem, bo w stylu Pessl tak bardzo wyczuwam amerykański nalot.

O Nocnym filmie przeczytasz u Magdy i Marty - to trochę mniej huraoptymistyczne opinie, które zdecydowanie warto przeczytać. Zresztą ostatecznie też jak książkę!Dzięki uprzejmości Poster Store mam dla was kod rabatowy, który daje 30% zniżki na plakaty (z wyłączeniem plakatów Selection i ram). Kod ważny jest od 8 grudnia do 22.12 do północy. Przy podsumowaniu zamówienia wystarczy wpisać kod ​ruderecenzuje.

Wpis powstał we współpracy z Poster Store.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © rude recenzuje.