01 sierpnia

Co warto upolować w sierpniu?
Kilka sierpniowych zapowiedzi książkowych.

Nawet w świecie wydawniczym widać, że wakacje trwają w najlepsze, bo i książek wydaje się zdecydowanie mniej. Ale to tylko cisza przed burzą, zdradzę wam, że wrzesień będzie przepełniony genialnymi książkami, na które już warto zacząć odkładać pieniądze. Ale to nie znaczy wcale, że w sierpniu nie ma co kupić! Przed wami kilka książek, które lądują w mojej prywatnej poczekalni do zdobycia i przeczytania.
Dwie kobiety o podobnej sytuacji i nastawieniu do nowych okoliczności szybko się zaprzyjaźniają. Początkowo ich relacja wydaje się być szczera, ale okazuje się, że jedna z nich nie jest osobą, za którą się podaje. Obie mają mroczne tajemnice. Blurby na książce wiele obiecują. Ja jednak myślę, że Jej piękna twarz będzie dobrym obyczajem z nutką grozy i niepokoju, idealnie nadającym się na gorące, letnie dni. Przedpiekle to drugi tom serii Między prawami. Vera Eikon to autorka, której książki pojawiały się małym nakładem w stworzonym na potrzeby książek wydawnictwie. Cała trylogia trafiła jednak pod skrzydła wydawnictwa Filia i szczerze mam nadzieję, że to rozrusza trochę popularność tych książek. Eikon tworzy brutalne i mocne powieści, które ja osobiście bardzo lubię! Mam wrażenie, że Opowiedz mi o nim to książka pełna tajemnic. Czuję też, że potrzebuję ją przeczytać, żeby dowiedzieć się, co łączy kobiety, które przez przypadek na siebie wpadają i jaką rolę odgrywa w tym wszystkim mężczyzna ulegający śmiertelnemu wypadkowi już na początku tej historii. Kobiety mają tendencję do komplikowania rzeczywistości, ciekawe czy Gerhardsen też się to udało.


Robyn Harding - Jej piękna twarz
Data wydania: 08.08.2019
Vera Eikon - Przedpiekle
Data wydania: 28.08.2019
Carin Gerhardsen - Opowiedz mi o nim
Data wydania: 14.08.2019

Zapowiada się ciekawa lektura, którą szczególnie powinny interesować się kobiety, ale nie tylko. Marta Szarejko, dziennikarka i publicystka, w Seksuolożkach rozmawia z seksuolożkami o kobiecej seksualności, o kobiecych problemach, a przede wszystkim zadaje takie pytania, których dotychczas nie miałyśmy komu zadać. Po lipcowej fali popularności tematów związanych z Mansonem przyszła kolej na ugryzienie tematu od drugiej strony. W sierpniu pojawi się książka Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego, która dla mnie jest jedną z tych, które po prostu muszę przeczytać. Pozostając w morderczych tematach – Max Czornyj wchodzi w tematy związane z true crime. Mimo że jego kryminałów nie miałam okazji czytać, to za Rzeźnika chętnie się wezmę.


Marta Szarejko - Seksuolożki
Data wydania: 12.08.2019
Alisa Statman, Brie Tate - Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego
Data wydania: 14.08.2019
Max Czornyj - Rzeźnik
Data wydania: 14.08.2019

O To Kinga nie trzeba chyba nic już mówić, a sama książka doczekała się mnóstwa różnych wydań. Mam u siebie w biblioteczce czarne wydanie w twardej oprawie, ale mam wrażenie, że to białe (sierpniowe wznowienie) jest bardziej niepokojące. Także dorzucam do zestawienia jako ciekawostkę. A jeżeli chodzi o wydawnictwo Albatros, to w sierpniu wyrzucają na rynek kolejną bardzo enigmatyczną książkę – Wkręceni. Z ich powieściami mam akurat tak, że im bardziej skąpy opis, tym lepiej mi się czyta i ostatecznie mam lepsze wrażenia już po lekturze. Sprawdzimy czy i tym razem tak będzie!


Stephen King - To 
Data wydania: 14.08.2019 
Steve Cavanagh - Wkręceni 
Data wydania: 14.08.2019Mam nadzieję, że z tej garstki książek udało Ci się wybrać coś dla Ciebie, co Cię wyjątkowo zainteresowało. Koniecznie daj znać w komentarzu na jaki tytuł czekasz najbardziej!

1 komentarz:

  1. tak liczyłam, że w wakacje będzie mniej premier i że uda mi się przeczytać choć kilka pozycji zalegających na stosie wstydu... ale nic z tego, nawet pozornie spokojnie sierpień, w jeden dzień dostarcza tyle ciekawych premier, że starczy na cały miesiąc! Najchętniej przeczytałabym je wszystkie ;)
    Za mnie już "opowiedz mi o nim" - jestem zadowolona, to dobry thriller.
    Czekam też na przesyłkę z "Wkręceni" - oj, ale jestem jej ciekawa!
    Propozycje od Prószyński i S-ka na ten miesiąc też wyglądają bardzo ciekawe, a i Filia oczywiście wakacji chyba nie planuje :) Oj, jest co czytać, trzeba tylko dobę rozciągnąć! :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.