03 grudnia

#285. Sekrety zwierząt - Fleur Daugey


Moda na poznawanie sekretów roślin i zwierząt nadal trwa w najlepsze, w związku z tym Wydawnictwo Literackie wyszło czytelnikom naprzeciw i przygotowało Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami.


Na rynku jest już całe mnóstwo tego typu pozycji, ale to, co wyróżnia książkę Literackiego to to, że składa się ona z ponad 300 anegdot o zwierzętach, ich nawykach i wszelkiej maści ciekawostek zawartych na zaledwie 140 stronach.

Autorka w bardzo jasny i klarowny sposób opisuje wybrane przez siebie gatunki, a wyselekcjonowane przez nią anegdoty są naprawdę ciekawe. Mam wrażenie, że to informacje z tej półki, gdzie nie są one tak bardzo istotne, dlatego ciężko usłyszeć o nich w programach przyrodniczych, czy znaleźć w zapisach innych książek tematycznie zbliżonych, ale mimo wszystko warto o nich wiedzieć. Przez dobór krótkiej formy informacji autorka sprawia, że książkę pochłania się dosłownie w jedną chwilkę i kończy z lekkim niedosytem, że tych ciekawostek nie ma jednak więcej. To idealna książka dla tych, którzy nie przepadają za formą opisową przy książkach przyrodniczych i szybko się nimi nudzą.

Czy wiedzieliście, że w Europie też występują ptaszniki, albo że Japończycy zjadają 13 ton meduz rocznie? A może słyszeliście już o chrząszczach, które znane są ze zjadania mgieł? A kto z was wiedział, że niedźwiedź polarny ma czarną skórę, a żyrafa tak długi język, że może wylizać nim sobie ucho w środku? Bo o to, czy wiecie, że Kumak górski ma źrenice w kształcie serca już nawet nie pytam. To zaledwie kilka ciekawostek, które można wyczytać z książki Fleur Daugey i mam nadzieję, że narobiłam Wam teraz trochę większej ochoty na sięgnięcie po ten tytuł. Dla osoby zainteresowanej tematyką przyrodniczą będzie to ciekawa pozycja, z której z pewnością wyniesie w
wiele ciekawostek.


Tytuł: Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami 
Tytuł oryginału: Miscellanées des animaux
Autor: Fleur Daugey
Wydawnictwo: Literackie
Liczba stron: 148
Data wydania: 26 października 2017
Cena katalogowa: 29,90 zł


1 komentarz:

  1. Za niedługo ta książka wpadnie w moje ręce, bo czeka już u mamy :) Zaciekawiłaś mnie tak, że chyba od razu się za nią zabiorę jak tylko przyjdzie :)

    Pozdrawiam, maobmaze ♥

    OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.