02 lipca

Zapowiedzi wydawnicze - lipiec
Przedstawiam Wam chronologiczne zestawienie lipcowych premier, na które osobiście czekam. Co miesiąc wychodzi to tak, że nie wszystkie (czasami nawet znaczna mniejszość) z tych książek trafia w moje łapki, ale pomarzyć zawsze można! :) Tym razem znalazło się kilka młodzieżówek oraz pozycji typowo kobiecych, zaskoczeniem może być mniejszość kryminałów i thrillerów - na wakacje planuję mniej morderczych pościgów i mnóstwa trupów, a więcej miłości!Data wydania: 4 lipca 2016


Elle Kennedy - Błąd


John Logan może mieć każdą dziewczynę. Dla tej gwiazdy hokejowej ligi uniwersyteckiej życie to nieustająca zabawa i szybkie numerki, ale za zabójczym uśmiechem i luzackim wdziękiem kryje się przybierający na sile strach przed nieuchronną przyszłością bez perspektyw, która czeka go po ukończeniu studiów. Spotkanie z seksowną Grace Ivers, studentką pierwszego roku, jest odskocznią, której właśnie tak bardzo potrzebuje... Jednak gdy po bezmyślnym błędzie ona znika z jego horyzontu, Logan postanawia udowodnić, że zasługuje na drugą szansę. 
... ale dla niej będzie musiał wejść na wyższy poziom gry... 
Po kiepskim pierwszym roku studiów Grace Ivers wraca na uniwerek w Briar starsza, mądrzejsza, a do tego wybiła sobie z głowy aroganckiego hokeistę, któremu niemal oddała dziewictwo. Nie jest już tą naiwną i prostolinijną dziewczyną, która dawała się wodzić za nos, gdy spiknęli się po raz pierwszy. Jeśli John Logan myśli, że ona znów będzie na każde jego skinienie jak wszystkie znane mu hokejowe króliczki, to jest w błędzie. Chce ją odzyskać? Musi się więc mocno postarać. W tej rozgrywce to Grace dyktuje warunki... i ma zamiar dać Loganowi porządny wycisk.Data wydania: 5 lipca 2016

Federica Bosco - Skrajnie mylne sygnały


Federica Bosco, mistrzyni ironii i zabawy słowem, powraca z prześmieszną i mimo wszystko absolutnie romantyczną historią.

Śnił mi się taki koszmar: jego żona owinęła go całego wstążką do pakowania prezentów i mógł oddychać tylko przez dwie słomki, które wystawały mu z dziurek nosa. A kiedy zjawiłam się tam, aby go uratować, dyrektor banku oznajmił mi, że jeśli chcę go uwolnić, to muszę zapłacić 150 tysięcy euro, żeby spłacić jego kredyt.

W życiu Brigitty nie brakuje namiętności… ani absurdu! Jest w związku z Lucą (choć niektórzy twierdzą, że raczej z jego komórką) – mężczyzną, którego można opisać za pomocą trzech Z: Zaskakujący, Zniewalający, a przede wszystkim – Zajęty!
Porywająca komedia pomyłek – o tym jak przetrwać w związku w epoce smartfonów.

Data wydania: 6 lipca 2016

Emily Giffin - Pierwsza przychodzi miłość


Josie i Meredith to siostry. Josie jest bezdzietną singielką, Meredtih ma męża i córkę – ale żadna z nich nie jest szczęśliwa. Josie robi to, co chce, a Meredith to, co należy – ale żadna z nich nie ma tego, o czym marzy. Kiedyś miały brata. „Miały”, dlatego wszystko jest teraz takie pokręcone.
Wydaje Ci się, że znajdziesz szczęście, spełniając swoje marzenia?
A może będziesz szczęśliwa, jeśli naprawdę pokochasz?
Miłość nie zawsze przychodzi pierwsza, ale jest najważniejsza.Helen FitzGerald - Wstyd

Co byś zrobiła, gdyby twoją najgorszą wpadkę zobaczył cały świat?

"Jak dotąd w sieci widziało mnie 23 096 osób. Wśród nich moja mama, mój tata, moja młodsza siostra, babcia, druga babcia, dziadek, szef, mój nauczyciel biologii z szóstej klasy i chłopak James". 

Gdy Leah Oliphant-Brotheridge i jej przybrana siostra Su jadą na wspólne wakacje do Magaluf, żeby świętować zdaną maturę, do domu wraca tylko Leah. Jej siostra – przykładna, zdolna uczennica i chluba rodziny – zostaje za granicą, skompromitowana i przerażona. Do sieci trafił filmik, na którym Su po pijanemu dopuszcza się czynności seksualnych w nocnym klubie. I wszyscy go widzieli. 

Matka dziewczynek, Ruth Oliphant-Brotheridge, szanowana sędzia, jest wściekła. Jak mogło do tego dojść? Czy będzie w stanie wymierzyć sprawiedliwość mężczyźnie, który wykorzystał jej niewinną córkę? Jaką rolę odegrała w tym wszystkim Leah? Czy Ruth zdoła odnaleźć Su i sprowadzić do domu, jeśli ona wcale nie chce zostać odnaleziona?


Meredith Walters - Twoim śladem

Gdy miłość staje się wyzwaniem, przekleństwem i spełnieniem. 


Aubrey, studentka psychologii, jest koordynatorką w grupie uzależnień. Mieszka z koleżanką w wynajętym mieszkaniu. Pewnego razu koleżanka trafia do "latającego" klubu Kompulsja, oferującego narkotyki i alkohol. Prymuska Aubrey nigdy by się tam nie wybrała, ale trzeba było ratować przyjaciółkę. Miejsce wydało jej się odpychające i magnetycznie przyciągające zarazem... Poznaje tam tajemniczego Maxxa Demelo, który wzbudza jej zachwyt nieprzeciętną urodą i charyzmą. Aburey nic nie wie o drugim życiu Maxxa. Czy podąży jego śladem?


Mireille Guiliano - Francuzki nie potrzebują liftingu. 
Sekrety piękna i radości życia w każdym wieku

We Francji czas płynie tak samo jak wszędzie, ale Francuzki wiedzą, jak mu się nie poddawać!

Marzysz o wiecznej młodości i pięknie? Chcesz je zatrzymać za pomocą idealnego kremu? A może przywrócić dzięki liftingowi? Un moment! Spójrzmy prawdzie w oczy: wieczne piękno nie istnieje, na idealny krem trudno trafić, a lifting... to dość ryzykowne przedsięwzięcie. Francuzki już to wiedzą i nie popadają w obsesję wiecznej młodości. Zamiast tego wypracowały sposoby na zachowanie naturalnego piękna, elegancji i radości życia. 
Mireille Guiliano, autorka bestsellerowych poradników "Francuzki nie tyją" i "Francuzki na każdy sezon", pokazuje, że również Ty niczym rodowita Francuzka możesz:
odkryć bogactwo składników odżywczych w szpinaku, rybach, cytrusach i orzechach, 
mikrodermabrazję zastąpić miodem i olejem arganowym, a sztuczne odżywki do włosów... tabletką aspiryny, 
poznać technikę oddychania przeponą i nauczyć się relaksować głęboko i skutecznie, 
spalać kalorie lekko, przyjemnie i prawie bez wysiłku. . . 
... a przede wszystkim zyskać pozytywne nastawienie do własnego wyglądu i wieku!


Misha Glenny - Nemezis. O człowieku z faweli i bitwie o Rio

W jaki sposób ciężko pracujący młody ojciec Antônio Francisco Bonfim Lopes stał się królem Rocinhy – największej faweli w Rio, głową kartelu narkotykowego i jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców w Brazylii, znanym jako "Nem"?

"Nemezis" to opowieść o człowieku, który w bezwzględnym świecie brazylijskiego półświatka próbował walczyć o sprawiedliwość. Okrucieństwo i twarde zasady panujące w tym niebezpiecznym środowisku zmusiły go jednak do wejścia w świat skorumpowanej policji, bogatych narkomanów, zakłamanych polityków i narkotykowych bossów. 
Rozłożyste lasy deszczowe i więzienia o zaostrzonym rygorze. Brudne slumsy i lśniące centra handlowe – "Nemezis" jest pełnym kontrastów opisem brazylijskiej walki z korupcją, przemocą, narkobiznesem i biedą, czyli z wszystkim tym, z czym również mierzył się "Nem", walcząc o przyszłość swojego kraju.

Claire Douglas - Siostry

Daj się wciągnąć w sieć intryg i kłamstw. . . 
Abi nie może się pozbierać po tragicznej śmierci Lucy, jej siostry bliźniaczki. Od wypadku minęło półtora roku, jednak nadal bierze antydepresanty, chodzi na terapię. Ale gdy poznaje Beatrice, wszystko zmienia się na lepsze. Bea jest lustrzanym odbiciem Lucy. Wkrótce dziewczyny zamieszkują pod jednym dachem, ale w domu zaczynają dziać się dość niepokojące rzeczy... W tym klimatycznym thrillerze psychologicznym nic nie jest takie, jakim z pozoru się wydaje. 

Tie Ning - Kobiety w kąpieli

Tiao niebawem wychodzi za mąż za swojego przyjaciela, jednak wcześniejszy romans ze starszym mężczyzną wciąż nie daje jej spokoju. Jej siostra Fan sądzi, że ucieczka do Ameryki rozwiąże każdy problem, a ich dumna przyjaciółka Fei jest gotowa na wszystko, by uwolnić się od pracy w fabryce. Youyou tymczasem marzy tylko o jednym – chce gotować i prowadzić własną restaurację. 

Bohaterki powieści na różne sposoby starają się wziąć przyszłość we własne ręce – nawet kiedy ramy otaczającego je świata okazują się płynne i nieuchwytne jak woda. 
Tie Ning – niewydawana dotąd w Polsce, należąca do grona najbardziej cenionych i najczęściej nagradzanych współczesnych chińskich pisarzy – podgląda swoje bohaterki jak tytułowe "Kobiety w kąpieli". Obserwuje je w najbardziej intymnych sytuacjach, odziera z pozorów i obnaża ich najskrytsze myśli. 
Częściowo oparte na motywach autobiograficznych "Kobiety w kąpieli" to uderzający, wielopłaszczyznowy obraz życia kobiet we współczesnych Chinach – kraju, w którym nikt nie jest czystą kartą, a historia na każdym mocno odciska swoje piętno.


David Young - Stasi i dziecko

Wschodni Berlin, rok 1975. 
Gdy porucznik Karin Müller jedzie w okolice muru, by zbadać ciało nastolatki, wydaje jej się, że wszystko już widziała. Jednak na miejscu uświadamia sobie, że ta śmierć jest inna – dziewczyna uciekała – tyle że nie na Zachód. Wprost przeciwnie. 

Policjantka zauważa, że w sprawę zamieszane są służby specjalne NRD: Stasi. Karin musi odkryć tożsamość dziewczyny, ale osoby ze służb, z którymi rozmawia, zapewniają ją, że sprawcy pochodzą z Zachodu, i jednocześnie usilnie starają się zniechęcić ją do zadawania pytań. 

Materiał dowodowy sugeruje rozbieżne wnioski i Müller wkrótce zdaje sobie sprawę, że miejsce zbrodni jest tylko upozorowaną sceną. Jednak panujący reżim nie toleruje ciekawości i porucznik nie wie jeszcze, że śledztwo zaprowadzi ją niebezpiecznie blisko własnego domu... 

To błyskotliwa, klimatyczna i wiarygodna debiutancka powieść Davida Younga. Wciągająca powieść z wyrazistymi postaciami i wspaniale przedstawionym świecie. "Stasi i dziecko" przypomina dzieła Toma Roba Smitha, Phillipa Kerra oraz film "Życie na podsłuchu". Jest to misternie poprowadzona przez labirynty wydarzeń historia, która fascynuje opisami intryg, podwójnym życiem bohaterów oraz ich wiarołomstwem.Andreas Pfluger - Raz na zawsze

Nieszczęść się nie planuje, one po prostu nadchodzą. 


Młoda i utalentowana Jenny Aaron robiła karierę w policyjnej jednostce specjalnej. W trakcie nieudanej akcji w Barcelonie straciła wzrok. Myślała, że to najgorszy dzień w jej życiu. Myliła się. 
Pięć lat po wypadku przeszłość upomina się o nią. Seryjny morderca, którego niegdyś aresztowała, znowu atakuje. Teraz chce rozmawiać tylko z Jenny. Specjalistka od przesłuchań żyje w ciemności, ale nie musi widzieć, żeby wiedzieć. Sprawiedliwość jest przecież ślepa. 


Jennifer L. Scott - Szkoła wdzięku Madame Chic

Po "Lekcjach Madame Chic", "W domu Madame Chic" trzeci bestsellerowy stylowy niezbędnik od Jennifer L. Scott. 

W japonkach na Broadwayowski spektakl? W naszym zwariowanym, pędzącym z zawrotną prędkością świecie zbyt wiele rzeczy uchodzi na sucho, a przecież wytworność i eleganckie maniery to rzecz ponadczasowa i warto je kultywować. 
Madame Chic, paryska mentorka Jennifer, była nie tylko wyrocznią stylu, ale i ucieleśnieniem wytworności w kontaktach z innymi osobami. Emanował z niej kojący spokój, a opanowanie i dobre maniery były jej najsilniejszą bronią w trudnych chwilach. 
Biorąc ją za wzór, amerykańska autorka udowadnia, że odpowiednio dobrany strój, właściwa postawa, uprzejmość, gościnność czy elokwencja współtworzą nasz wdzięk osobisty i bardziej niż markowe ubrania czy kosztowna biżuteria budują nasz obraz w oczach innych ludzi. 
Ten uroczy, napisany z humorem i ujmującym wdziękiem poradnik stanowi niewyczerpane źródło porad i inspiracji na każdą okazję.


Data wydania: 20 lipca 2016

Sally Andrew - Przepisy na miłość i zbrodnięTannie Maria kocha gotować, rozkoszować się jedzeniem i obdarowywać nim innych. W kuchni mogłaby spędzić całe życie. Prowadzi nawet rubrykę kulinarną w lokalnej gazecie – do czasu gdy okazuje się, że czytelnicy bardziej spragnieni są porad sercowych niż kulinarnych. Wtedy odkrywa, że potrafi znaleźć lekarstwo na kłopoty miłosne niemal każdego. Nie może jednak zapobiec tragedii, która wstrząsa społecznością Karru Małego. Tannie Maria wplątuje się w krwawą intrygę i sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo. A gdy poznaje komisarza Henka Kannemeyera, wpada jak śliwka w kompot... 

Brittainy C. Cherry - Powietrze, którym oddycha

Ostrzegano mnie przed Tristanem Colem.


„Trzymaj się od niego z daleka”, mówili.
„Jest okrutny”.
„Jest zimny”.
„Życie go nie oszczędzało”.
Łatwo skreślić człowieka na podstawie jego przeszłości. Właśnie dlatego łatwo dostrzec w Tristanie potwora.
Ale ja nie potrafiłam tego zrobić. Zaakceptowałam spustoszenie, które w nim panowało. Sama czułam się bardzo podobnie.
Oboje wypełnieni pustką.
Oboje szukający czegoś innego. Czegoś więcej.
Oboje pragnęliśmy poskładać roztrzaskane fragmenty naszej przeszłości.
Może wtedy moglibyśmy nareszcie przypomnieć sobie, jak się oddycha.Agata Czykierda-Grabowska - Jak powietrze

Zwykła dziewczyna, zwykły chłopak, niezwykła miłość. 

Pierwsza polska powieść new adult!
Niektórym może się wydawać, że Oliwii niczego nie brakuje – przystojny chłopak, świetne studia, wieczory spędzane w warszawskich klubach. Ale gdy los stawia na jej drodze Dominika, w jego bursztynowych oczach dziewczyna dostrzega coś, czego nie dał jej wcześniej nikt inny. 
Dominik mieszka w obskurnej kamienicy na Pradze i musi zajmować się młodszym rodzeństwem. W jego życiu nie ma miejsca na rozrywki ani nawet na marzenia. 
Choć pochodzą z dwóch różnych światów, wkrótce okazuje się, że nie mogą bez siebie żyć. On przynosi jej długo oczekiwany spokój, ona jest dla niego jak powietrze. Ale czy taka miłość ma szanse przetrwać?Czy Dominik potrafi odciąć się od bolesnej przeszłości?Czy da się żyć bez powietrza?

Mo Hayder - Kukła

Strach na dobre zagościł w zakładzie zamkniętym Beechway. Podczas kilku niewyjaśnionych awarii prądu dochodzi do wywołujących gęsią skórkę wypadków na terenie szpitala, które stają się przyczyną histerii wśród pacjentów. AJ – przełożony personelu pielęgniarskiego – zwraca się z prośbą o pomoc do detektywa inspektora Jacka Caffery'ego. Czy jednak wystarczy im sił i odwagi, by stawić czoło złu w najczystszej postaci i samemu nie zginąć?


Dżinan, Thierry Oberle - Niewolnica ISIS

Piekło to za mało. . . 

Wojna musiała prędzej czy później dotrzeć do niewielkiej jazydzkiej wioski u podnóża góry Sindżar w północnym Iraku. Osiemnastoletnia Dżinan i członkowie jej rodziny od dawna zdawali sobie sprawę z zagrożenia, jakie niosła ze sobą ekspansja Państwa Islamskiego na pobliskich terenach. Gotowi do drogi, wciąż opóźniali jednak wyjazd w bezpieczniejsze miejsce. Nie mogli uwierzyć w to, że ich spokojny, położony na uboczu kawałek świata może zniknąć z powierzchni ziemi. Łudzili się, że obronią ich stacjonujący nieopodal kurdyjscy peszmergowie. Niestety, w kluczowym momencie Kurdowie zostawili jazydów własnemu losowi, a kawalkada uciekających cywilów była łatwym łupem dla zwyrodnialców w mundurach ISIS. 

To właśnie wtedy zaczął się dramat Dżinan i innych jazydzkich kobiet. Rozdzielenie z rodziną, bicie, poniżanie, tortury i seksualne niewolnictwo — tylko tego mogły się spodziewać od swoich oprawców. Osiemnastoletnia bohaterka tej książki przetrwała i uciekła z tego piekła dzięki swojej odwadze i determinacji, w imię miłości do męża. Nie wszystkie jazydki miały tyle szczęścia. 


Data wydania: 27 lipca 2016

Lars Kepler - Stalker

Kiedy do policyjnej skrzynki mailowej trafia krótki film przedstawiający kobietę w oknie, wszyscy uznają to za dziwny żart, ale już kilka dni później nikomu nie jest do śmiechu. Kobieta z okna pada ofiarą brutalnego morderstwa, jakiego nie pamiętają nawet najbardziej doświadczeni śledczy. Po paru dniach sytuacja się powtarza. Ofiarę kolejnego mordu znajduje jej mąż, który pod wpływem szoku sprząta miejsce zbrodni, a żonę obmywa z krwi i układa do snu. Niewiele pamięta i nie jest w stanie złożyć zeznań. Policyjny psychiatra Erik Maria Bark postanawia wprowadzić go w stan hipnozy, żeby dotrzeć do jego wspomnień. Hipnotyzer nie jest jednak gotowy na to, czego się dowie. Teraz musi zacząć kłamać. Policja jest bezsilna. Takie sprawy trafiały zawsze na biurko Joony Linny, jednak komisarz zaginął ponad rok temu i już dawno został uznany za zmarłego...Koniecznie dajcie znać czy mieliście okazję czytać już którąś z powyższych pozycji! Bardzo jestem ciekawa czy uda Wam się znaleźć tu coś dla siebie :)

10 komentarzy:

 1. Tyle cudownych nowości... Ach! Szczerze mnie zachęca bardzo "Twoim śladem", "Przepisy na miłość i zbrodnię" mam okazję czytać przedpremierowo (póki co - świetna), natomiast i tak moje serce wyrywa się najbardziej by zakupić i poznać losy bohaterów na łapach "Powietrze, którym oddycha", bo ta okładka, ten brodacz... Argh, tak, mam słabość do takich mężczyzn, dlatego biorę ją w ciemno. :D
  Pozdrawiam,
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. "Kukła", "Stalker", "Raz na zawsze", "Wstyd", Nemezis"- zapowiadają się zakupy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie najbardziej interesują mnie "Kobiety w kąpieli". Na dniach zabieram się za tę powieść i muszę przyznać, że liczę na coś naprawdę dobrego. Już się nie mogę doczekać lektury :D

  OdpowiedzUsuń
 4. "Powietrze, którym oddycha", "Błąd" - te interesują mnie najbardziej, ale po "Raz na zawsze" oraz "Stalkera" też zapewne kiedyś sięgnę.
  Pozdrawiam :)
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Niewolnicę ISIS czytałam. Czekam na Jak powietrze, Francuzki nie potrzebują liftingu, a teraz jestem w trakcie czytania Szkoly wdzięku :) lipiec będzie fenomenalny :D

  OdpowiedzUsuń
 6. W tym miesiącu nie czekam na żadne premiery. Mam za to nadzieję, że w końcu uda mi się przeczytać książki, o których myślę od dłuższego czasu, a których jeszcze nie miałam okazji przeczytać.

  ksiazkowy-swiat-niki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Lipiec zapowiada się naprawdę obiecująco względem premier, a ja zawsze słyszałam, że we wakacje wydawnictwa dają odpocząć naszym portfelom. W Twoich premierach zauważyłam 3 książki, na które czekam: "Błąd", "Twoim śladem" oraz "Powietrze, którym oddycha". Myślę, że znowu zasypię samą siebie książkami na cały miesiąc i na końcu obudzę się ze wszystkimi recenzjami do napisania. :)
  Pozdrawiam,

  www.wachajac-ksiazki.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Widziałam już "Wstyd" w zapowiedziach na innych blogach i muszę przyznać, że fabuła mnie zaintrygowała. Wydaje się przede wszystkim inna, oryginalna i nietuzinkowa, chociaż z pewnością bardzo brutalna...

  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na "Przepisy na miłość i zbrodnię" i "Błąd". Dużo ciekawych książek ma się pojawić - dobrze, że już mamy lipiec bo się nie mogę doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Podszedłem nieco sceptycznie do prezentacji zapowiedzi wydawniczych na miesiąc lipiec ale widzę , że wybór jest jak najbardziej zgodny z moimi odczuciami

  OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.