31 sierpnia

Kryminalny wrzesień 2.0

 

Kryminalny wrzesień 2.0 potrwa od 1 do 30 września 2020.


Krótki wstęp


Kryminalny wrzesień to książkowa akcja, która powstała w ubiegłym roku i wtedy też odbyła się jej pierwsza edycja. To była dla mnie prawdziwa mordęga, żeby stworzyć akcję taką, jaka mi się wymyśliła i wymarzyła, ale zaangażowanie czytelników przeszło moje najśmielsze oczekiwania i totalnie wynagrodziło mi wszystkie trudy. Ten rok jest dla mnie dość specyficzny, dużo się dzieje w moim prywatnym życiu, przez co prawie zrezygnowałam z pociągnięcia akcji również w tym roku. Jednak kolejny raz to właśnie wy zmotywowaliście mnie do działania. O tym jak powstała ta akcja oraz jak wyglądała w ubiegłym roku możecie przeczytać na blogu. Jednak już spieszę z wyjaśnieniem wszystkiego nowym obserwatorom i nowo zaangażowanym w akcję.

 Cel akcji

 

Za główny cel tej akcji postawiłam sobie promowanie literatury około kryminalnej. Zaznaczę jeszcze, że akcja będzie rozgrywać się na Instagramie @ruderecenzuje, gdzie mam z wami najlepszy kontakt i gdzie najwygodniej mi się funkcjonuje. W związku z tym, że we wrześniu mam urodziny, to tak przewrotnie przez cały miesiąc ja będę rozdawać wam prezenty, a na kilka dni przed zakończeniem akcji pojawi się jeszcze jedno duże rozdanie (o tym dalej). Mówię o literaturze około kryminalnej, bo zawsze zależało mi na pozostawieniu wam pewnej dowolności i dopasowywaniu własnych planów do moich pomysłów. W akcji promujemy zarówno kryminały, thrillery i  sensacje, ale mogą pojawiać się też horrory, a nawet obyczaje, w których ten kryminał jest bardzo słabo wyczuwalny.

 

Jak to będzie wyglądało?

 

Codziennie we wrześniu, w instagramowych relacjach, będziecie dostawać ode mnie jedno polecenie do konkretnej książkowej kategorii i kilka słów wyjaśnienia, dlaczego akurat chciałam zwrócić waszą uwagę na tę książkę. Będą to moje polecenia, więc pamiętajcie, że możecie nie zgadzać się z moją opinią, że wam dana książka może się nie podobać.

 

W związku z tym, że w akcji chodzi też o to, żeby was zaangażować do działania, będę was zachęcać do polecania na swoich kanałach tych tytułów, które według was idealnie wpisują się w daną kategorię. Przygotowałam specjalne plansze, dzięki którym w tym samym trybie co ja, będziecie mogli polecać książki około kryminalne swoim obserwatorom i zachęcać ich do dalszego polecania. Po prostu zalejemy Instagram doskonałymi kryminałami!

 

Zasady

 

W akcji każdy może wziąć udział. Nie ma żadnych obowiązków ani zasad, a jedynie szczere chęci promowania literatury około kryminalnej i też czytania jej gdzieś w międzyczasie. W związku z tym nie trzeba być moim obserwatorem, nie trzeba udostępniać żadnych postów, relacji, plansz, ale…

 

Ale można, co z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój akcji i różnorodność polecanych tytułów! A ja dzięki wszystkim oznaczeniom będę miała łatwiejszą sprawę z wybraniem później osób, które nagrodzę za aktywność.

 
Gdzie publikujemy

 

Akcja będzie rozgrywać się na Instagramie. Ja swoje polecenia publikuję u siebie @ruderecenzuje, a wy – jeżeli się na to zdecydujecie – u siebie. Jeżeli już zechcecie przyłączyć się do akcji i aktywnie publikować swoje polecenia, przemyślenia, plany, stosy na Instagramie, to dajcie mi możliwość znalezienia siebie i udostępnienia!

 

Oznaczenia

 

Żeby łatwo było mi was odnaleźć używajcie przede wszystkim nazwy mojego profilu @ruderecenzuje, a także hashtaga wrześniowej akcji #kryminalnywrzesień. Dodatkowymi oznaczeniami, które współtworzę wraz ze swoją ulubioną społecznością to

#ruderececenzuje, #rudemówiżedobre, #czytamykryminały

 

Zaangażowanie i rozdania

 

Mimo że niczego nie wymagam od was we wrześniu, to jednak osoby, które zdecydują się na zaangażowanie i wspólną zabawę w tym miesiącu, zostaną przeze mnie nagrodzone. Zawsze staram się doceniać wszystkich, którym chce się nieco bardziej, dlatego i tym razem też tak będzie.

 

Jeżeli chodzi o rozdania, które pojawiać się będą w czasie tego miesiąca, to będą zarówno pojedyncze (dotyczące konkretnego tytułu), a także pojawi się na pewno jedno, a może dwa rozdania zbiorcze, gdzie do wygrania będą książki różnych wydawnictw w pakietach. Na ten moment wychodzi, że będę mogła wam rozdać około 50 książek, ale zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praniu i czy jeszcze jakieś wydawnictwo nie zdecyduje się wesprzeć puli nagród.

 

Legimi

 

Legimi jest platformą, z której chętnie korzystam i równie chętnie z nimi współpracuję. Jeżeli jeszcze nie rejestrowaliście się na tej platformie i nie korzystaliście z zasobów biblioteki Legimi, to z tego linku możecie uzyskać 30 dniowy dostęp zarówno do wszystkich ebooków jak i audiobooków w ich ofercie. Wymagana jest tylko rejestracja. Jeżeli nie macie co czytać, nie starczy wam funduszy na kupienie nowych książek, albo w bibliotekach są kosmiczne kolejki do pozycji, na które macie ochotę, to spróbujcie z Legimi.

  

Także to tyle ode mnie. Mam nadzieję, że we wrześniu będziemy bawić się wspólnie!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © rude recenzuje.