14 września

Dbam o estetykę swojej biblioteczki | POSTER STOREJakie zmiany przeszła ostatnio moja biblioteczka?


Od początku tego roku wzięłam się za reorganizację mieszkania. Zaczęłam od swojej pracowni i na pierwszy ogień poszła zmiana koloru na ścianach – poszłam w biel, ale nie ze względu na aktualną modę na minimalizm, a przez to, że biały najlepiej rozświetla ciemne pomieszczenia. U mnie sprawdziło się to idealnie i optycznie powiększyło pokój, w którym ostatecznie lepiej się czyta i pracuje. Później przyszła pora na meble, które musiały być na tyle wytrzymałe, żeby utrzymać ciężar wszystkich książek. Wybrałam biel, którą przełamałam ulubionym fotelem do czytania w kolorze szarym i ciemnymi dodatkami. Mimo że ten efekt na początku całkowicie mi odpowiadał, z czasem doszłam do wniosku, że jednak jeszcze czegoś mi tutaj brakuje.Ostatecznie zdecydowałam się na uzupełnienie pustych przestrzeni na ścianach plakatami – postawiłam na plakaty z Poster Store. Początkowo sądziłam, że to będzie łatwy wybór, że chwilę zajmie mi przygotowanie kolarzy, które zmieszczą się w miejsca, które na nie wyznaczyłam. Nic bardziej mylnego. Wybór samych wzorów to jedno, ale kombinowanie z wielkościami i dopasowywanie obrazów do siebie to drugie. I chociaż chciałam to załatwić szybko, to dłubałam w nich co najmniej kilka godzin, ale sprawiło mi to mnóstwo frajdy. Od młodych lat lubiłam grać w komputerową grę The Sims, a moim ulubionym zajęciem było właśnie meblowanie mieszkań. Dzięki tym plakatom mogłam się trochę wykazać kreatywnie. Zajrzyj na stronę i obejrzyj dostępne obrazy!Jeżeli chodzi o tworzenie kolarzy z kilku różnych plakatów, to od razu mogę podzielić się z wami swoim sposobem na sprawdzanie, czy konkretne zestawienie będzie się ze sobą komponować, ale też czy zmieści się w wyznaczoną przestrzeń. Wystarczy zaopatrzyć się w prosty program komputerowy, który ma opcję skalowania – w moim przypadku jest to Gimp. Poszczególne plakaty skalujemy do rozmiarów, które nas interesują i zaczynamy zabawę w ustawianie. W ten sposób stworzyłam swoje dwa poniższe projekty. Wyszło trochę krzywo, ale liczy się prosty efekt końcowy na ścianie!Jestem zachwycona jakością plakatów, które do mnie dotarły. Idealnie spełniają swoją funkcję i stanowią urozmaicenie mojej biblioteczki. Wybór wzorów jest tak duży, że są spore szanse na to, że poszczególne plakaty będę wymieniać w zależności od pory roku. Tym razem poszłam w ciemniejsze i chłodniejsze odcienie, które idealnie oddadzą we wnętrzu klimat panujący zimą za oknem. A mimo że wybierałam je właśnie z myślą o zimie, to mam wrażenie, że przy okazji idealnie się komponują z kolorystyką moich książek.Dzięki uprzejmości Poster Store mam dla was kod rabatowy, który daje 30% zniżki na plakaty (z wyłączeniem plakatów Selection i ram). Kod ważny jest jedynie przez 14 dni od dzisiaj, czyli od dzisiaj (14.09.2019) do 28.09.2019 do końca dnia. Przy podsumowaniu zamówienia wystarczy wpisać kod ​ruderecenzuje30.
Zachęcam was do zaglądania na stronę i uzupełnianiu własnych pomieszczeń w plakaty Poster Store.Wszystkie plakaty są drukowane na papierze opatrzonym znakiem ekologicznym FSC dla odpowiedzialnego leśnictwa, a ich drukarnia i cała produkcja plakatów posiada certyfikat Nordic Swan Ecolabel, jeden z najbardziej surowych certyfikatów ekologicznych w Europie. Wpis powstał we współpracy z Poster Store.
2 komentarze:

  1. Nigdy mnie nie ciągnęło do tego typu "dupereli". Być może to kwestia tego, że wolę więcej pieniędzy przeznaczyć na przyszłość rodziny.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.