01 lipca

Lipcowe premiery książkowe


18 premier książkowych na lipiec!
Lipiec jest miesiącem Mansona. O jego sekcie i brutalnych morderstwach chyba każdy już słyszał, tym bardziej, że w jednej ze zbrodni zginęła żona Romana Polańskiego. To reportaż, który odkrywać ma prawdę o wszystkich zbrodniach dokonanych przez Mansona. Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood zawiera setki niepublikowanych wywiadów i dziesiątki nieznanych opinii publicznej dokumentów z archiwów policji, FBI i CIA. Ludzkie potwory to kolejna z książek o Mansonie. Nikki Meredith przez dwadzieścia lat odwiedzała „kobiety Mansona” w więzieniu, próbując zrozumieć, co zmieniło normalne na pozór dziewczyny w morderczynie i jak można żyć dalej po popełnieniu tak potwornej zbrodni. Jej książka to mroczna podróż w samo serce zła. Na koniec Helter Skelter, czyli reportaż Vincenta Bugliosi, głównego oskarżyciela w najgłośniejszym w dziejach amerykańskiego sądownictwa procesie, odpowiada na pytania, które dziś nadal nie przestają intrygować. 

Thomas O'Neill, Dan Piepenbring - Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood
17.07.2019
Nikki Meredith - Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła
31.07.2019
Vincent Bugliosi, Curt Gentry - Helter Skelter. 
Prawdziwa historia morderstw, które wstrząsnęły Hollywood
23.07.2019Lubię książki, których akcja ograniczona zostaje do niewielkiego miejsca, a bohaterowie są przedstawieni już na samym początku. Taki zabieg bardzo buduje klimat powieści, a nie ma nic lepszego od tajemniczego kryminału z zagadkowym morderstwem, w którym na własną rękę można typować sprawcę. Chociaż książek Taylor jeszcze nie czytałam, to czuję, że po Teraz zaśniesz sięgnę całkiem niedługo! Lubię też kiedy polskim autorom udaje się odnosić sukcesy. Myślę tutaj o książkach Very Eikon, a właściwie jej najnowszej książce, którą udało jej się wydać w wydawnictwie. Poprzednie wydawane były na własną rękę, więc to spory progres. Polowanie na Wilka mam już u siebie i przyznać trzeba, że naprawdę ładnie i intrygująco wygląda. Swoim wydaniem zachwyciła mnie też książka I sprawisz, że wrócę do prochu, która oczywiście poza samymi wizualnymi efektami dostarczy też trochę emocji. Wiktoriański Edynburg, medycyna i morderstwa. Historia owiana oniryczną mgiełką, zapowiada się doskonała, trzymająca w napięciu, lektura. Natomiast na Kryptonim Villanelle zwróciłam uwagę za sprawą okładki i aktorki, którą znam i lubię. Na jej podstawie powstał serial Obsesja Eve, o którym co prawda jeszcze nie słyszałam, którego nie oglądałam, ale już wskoczył na listę!

C. L. Taylor - Teraz zaśniesz
03.07.2019
Vera Eikon - Polowanie na Wilka
03.07.2019
Ambrose Parry - I sprawisz, że wrócę do prochu

23.07.2019
Luke Jennings - Kryptonim Villanelle. Obsesja Eve. Tom 1
30.07.2019


O Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy?  jakiś czas temu mówiła Diana z bloga Bardziej lubię książki niż ludzi i mnie namówiła do jej przeczytania. Dlaczego mleko sprzedawane jest w sześciennych opakowaniach, a coca-cola w cylindrycznych? Co sprawia, że czarne laptopy Apple są droższe niż białe, a modelki zarabiają o wiele więcej niż modele? Czemu służą zamki w drzwiach sklepów czynnych przez całą dobę? Dlaczego guziki w ubraniach męskich są po prawej, a w kobiecych po lewej stronie? Życie pełne jest zagadek, nie zawsze przez nas uświadamianych. Znany profesor ekonomii prestiżowego amerykańskiego uniwersytetu oraz jego studenci udowadniają, że wystarczy znać tylko kilka prawideł ekonomicznych, aby zrozumieć setki absurdów, z którymi stykamy się na co dzień. Oto najlepszy kurs ekonomii dla żółtodziobów. Idąc o krok dalej, Macho. Instrukcja obsługi zdecydowanie mnie interesuje, bo od zawsze ciągnęło mnie do wielkich facetów. Ciekawi mnie z czego to wynika, a mam nadzieję, że Gryżewski jednak pomoże mi to zrozumieć. A na koniec Czarnobyl. Spowiedź reportera, czyli kolejna książka wydana (ta akurat ponownie wydana) na fali popularności serialu. Mimo wszystko jestem jej ciekawa, to unikalny dokument świadka i uczestnika piekła, które rozpętało się po wybuchu reaktora elektrowni jądrowej w Czarnobylu. 

Robert H. Frank - Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy? 
Czyli ekonomia bez tajemnic
10.07.2019
Artur Górski, Andrzej Gryżewski - Macho. Instrukcja obsługi
16.07.2019
Igor Kostin - Czarnobyl. Spowiedź reportera
17.07.2019


Oko w oko ze złem to książka, którą miałam już okazję przeczytać i o której już niedługo przeczytacie na blogu. Na okładce znajdziecie moje polecenie i już teraz daję wam sygnał, że jeżeli takie mordercze klimaty was interesują, to to jest jedna z książek, którą powinniście mieć w biblioteczne. Autorka jest psycholożką sądową i w swojej książce opisuje najgorsze, najbardziej specyficzne i zapadające w pamięć przypadki. To książka o ludziach, z którymi współpracowała w czasie tych dwudziestu lat, ale też o mechanizmach działania w różnych sytuacjach mniej lub bardziej kryzysowych. Do przeczytania! Medycyna sądowa jest fascynującą nauką, a – jak widać – książki z tej dziedziny stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Książka Mary Roach Sztywniak, to krótki przewodnik po tym, jak ludzkie ciała wykorzystywane są przez naukowców po śmierci. (…) rozczłonkowują je, otwierają, przerabiają, zrzucają z ogromnych wysokości i skazują na czołowe zderzenia ze ścianą. Wszystko po to, żeby rozwijać medycynę sądową, zapewnić bezpieczeństwo podróżujących samochodami i samolotami oraz tworzyć nowe możliwości w dziedzinie chirurgii. Niesamowita odporność zwłok czyni je superbohaterami, którym zawdzięczamy bezpieczeństwo i zdrowie. Tytuł książki Smitha, Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić, mówi już sam za siebie. Jestem niesamowicie ciekawa czym zaskoczy mnie autor. Poznaj prawdziwe, przerażające historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić. Choć nauka pozostaje wobec nich bezradna, czy mogą nam powiedzieć coś więcej o świecie i nas samych?

Kerry Daynes - Oko w oko ze złem. Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej
31.07.2019
Mary Roach - Sztywniak. Osobliwe życie nieboszczyków
03.07.2019
Richard MacLean Smith - Niewyjaśnione. 
Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić
31.07.2019


Przeczytałam tylko jedną książkę Musso, właśnie w takim kryminalno-sensacyjnym klimacie i była strzałem w dziesiątkę. Coś czuję, że Zjazd absolwentów będzie równie dobra i angażująca! Sekret matki mimo że wydaje się mieć przewidywalną fabułę, to jestem pewna, że ta książka w którymś miejscu mnie zaskoczy. Trochę biorę ją w ciemno, bo nie czytałam nigdy żadnej książki tej autorki, ale oceny na zagranicznych stronach ma zaskakująco dobre, więc zaryzykuję! To mroczny thriller psychologiczny o utracie najbliższych, rozpadzie małżeństwa i niszczycielskiej sile mass mediów. Winny jest zawsze mąż to historia trzech przyjaciółek. To opowieść o ich tajemnicach i kłamstwach oraz o zbrodni. Campbell mistrzowsko odmalowuje złożone kobiece relacje i cienką granicę między przyjaźnią a nienawiścią. Świetne połączenie błyskotliwej powieści obyczajowej z thrillerem psychologicznym trzyma w napięciu aż do ostatniej strony!

Guillaume Musso - Zjazd absolwentów
31.07.2019
Shalini Boland - Sekret matki
31.07.2019
Julia Campbell - Winny jest zawsze mąż
17.07.2019Do Moyes mam ogromny sentyment. Po skończeniu szkoły miałam przeświadczenie, że jak czytanie, to tylko takie za karę i wymuszone. A jak już przekonałam się, zresztą dosyć przypadkowo, że czytanie może być fajne, to jedną z pierwszych przeczytanych przeze mnie książek była właśnie książka Moyes. Mimo że mój gust czytelniczy cały czas się zmienia, to do tej autorki mogę w każdej chwili wrócić, bez obaw, że jej historia mnie znudzi. Także Kolory pawich piór są już u mnie, mam nadzieję, że niedługo znajdę chwilę, żeby przeczytać tę powieść. Mam wrażenie, że Prószyński potrafi wydawać książki o chorobach. Ostatnio czytałam Dostatecznie blisko, która całkowicie spełniła moje oczekiwania, a teraz przyszła pora na Siedem niedoskonałych reguł Elviry Carr. Elvira ma 27 lat i zaburzenia ze spektrum autyzmu, jest więc przez nadopiekuńczych rodziców chowana pod kloszem. Kiedy w tajemniczych okolicznościach umiera ojciec, a matka dostaje udaru, Elvira musi zawalczyć o własną samodzielność. Opracowuje więc Siedem Reguł, które mają jej pomóc odnaleźć się w świecie "normalnych". 


Jojo Moyes - Kolory pawich piór
03.07.2019
Frances Maynard - Siedem niedoskonałych reguł Elviry Carr
16.07.2019


Jestem ciekawa na jakie książki Ty czekasz w tym miesiącu!

2 komentarze:

  1. Z wymienionych przez Ciebie książek najbardziej ciekawi mnie "Zanim zaśniesz", "Niewyjaśnione" i "Sekret matki" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. większa część Twoich propozycji jest na mojej półce do przeczytania! Na pewno sięgnę po reportaże o Mansonie, kryminały z drugiego rzędu postu też są w kolejce, a i Musso, Campbell, "Sztywniak" i "Oko w oko ze złem" brzmią zdecydowanie w moich klimatach!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.