18 kwietnia

#398. Pomocnik Instagramerki - Aleksandra ForyśJak łatwo i szybko nauczyć się skutecznie działać na Instagramie.


Olę @wild.rocks obserwuję na Instagramie już od dłuższego czasu i od początku podziwiałam ją trochę za kreatywność i za umiejętność dzielenia się z ludźmi tajemnicami Instagrama zupełnie bezpłatnie i dobrowolnie. Najbardziej zaskakująca była jej postawa w chwili, kiedy okazało się, że można wydać Instaporadnik w wersji elektronicznej, zarobić mnóstwo pieniędzy na trochę naiwnych obserwatorach, jednocześnie nie przekazując im żadnej konkretnej wiedzy. W tym miejscu odsyłam do mojej opinii o poradniku napisanym przez inną influencerkę – TUTAJ, z którego ja nie wyniosłam zupełnie nic. Przez długi czas miałam wrażenie, że Ola to taki ostatni bastion i że oprze się tej popularności poradników, chociaż tu jednak się pomyliłam…

Jednak w tym przypadku myślę, że sprzedawanie swojej wiedzy i sposobu na pobudzanie kreatywności nie jest niczym złym. Pozwolę sobie porównać poradnik Oli do poradnika Ady, bo tak będzie mi po prostu najłatwiej, a mam też wrażenie, że i wy dzięki temu łatwiej załapiecie o co mi dokładnie chodzi. Po pierwsze cena poradnika Oli jest śmiesznie niska (na promocji można go dorwać już za niecałe 15 zł), a po drugie mam wrażenie, że jest w nim więcej przydatnych informacji i takiej pozytywnej energii budzącej kreatywność. Nie zrozumcie mnie źle – na dobrą sprawę o Instagramie nie dowiecie się niczego nowego w porównaniu do tego, co można znaleźć w internecie, ale autorka tego poradnika sama otwarcie o tym mówi.

Poradnik ma kilkanaście stron i nie ma w nim żadnego wodolejstwa i zbędnych treści. Krótko przedstawiona została idea Pomocnika, już na początku pojawiła się sugestia, w jaki sposób go interpretować i na dobrą sprawę czego od niego wymagać. Dalej znajdziecie mnóstwo informacji o hashtagach – co działa, co nie działa i dlaczego, jak dotrzeć do większej ilości ludzi, jak w ogóle szukać hashtagów. Pojawiają się również przygotowane zestawy hashtagów, które dopasowane są odpowiednio do wybranej kategorii. Są też propozycje kont repostujących – udostępniających nasze zdjecia – z danej dziedziny, ale również inspirujące konta. Poza tą częścią czysto teoretyczną znajdziemy też miejsce na własne przemyślenia i przykłady schematów, które ułatwiają pracę nad zdjęciami i pobudzaniem kreatywności jeszcze tak na sucho. Ola jasno określa na co warto zwracać uwagę, na czym się skupiać, a jednocześnie buduje u czytelnika poczucie własnej wartości i sprawia, że jakoś tak bardziej zaczyna się chcieć.

To zdecydowanie dobry poradnik dla osób, którym brakuje czasu na wyszukiwanie w internecie informacji o Instagramowym algorytmie, hashtagach czy inspirujących kontach. Poradnik pogrupowany na odpowiednie kategorie umożliwia dopasowanie treści bezpośrednio pod kontent, którym dany odbiorca się zajmuje, a jednocześnie lepsze dopasowanie propozycji hashtagów. To też odpowiednie miejsce do planowania działania nad swoim kontem i nauki, jak robić to jeszcze lepiej, jeszcze skuteczniej. Ola zdradza swoje sposoby, które odpowiednio wdrożone w życie mogą okazać się bardzo przydatne i dzięki nim można również zaoszczędzić sporo czasu. Moim zdaniem nie jest to nic odkrywczego i takiego must have, ale jeżeli dopiero zaczynałabym budowanie społeczności na Instagramie, to zdecydowanie wolałabym korzystać z poradnika – a sugerując się ceną wybrałabym właśnie ten. To byłby strzał w dziesiątkę.

Tu znajdziecie mój wpis o tym, jak dobierać hashtagi pod publikowane zdjęcia.
Tutaj dostępny jest darmowy Insta Poradnik stworzony również przez Olę, a tutaj dostępne są Pomocniki Instagramerki z sześciu kategorii4 komentarze:

 1. super! na ig jestem dopiero od 2 miesięcy, więc myślę, że taki poradnik mi się bardzo przyda :) szczególnie że tak jak pisałaś, z wolnym czasem jest dosyć ciężko, więc taka skondensowana wiedza czy podpowiedzi brzmią dla mnie bardzo dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ola ma ogromną wiedzę i nie oszukuje ani swoich obserwatorów na Insta, ani swoich czytelników :) z jej poradnika warto skorzystać.

   Usuń
 2. Z chęcią przeczytam taki poradnik :) Chciałabym wypromować swoje konto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że ten poradnik Ci pomoże :) warto kupić, bo akurat jest jeszcze w promocyjnej cenie :)

   Usuń

Copyright © rude recenzuje.