26 grudnia

10 najlepszych książek wydanych w 2016 roku! 🎉🎉

Mam wrażenie, że w 2016 roku wydawcy prześcigali się w tym, żeby wydawać jak najwięcej jak najlepszych książek, a dodatkowo znacznie bardziej dbali o ich oprawę wizualną w porównaniu do lat poprzednich. Wiele książek spodobało mi się, jednak niewielka ich grupa trafiła bezpośrednio do mojego książkoholikowego serducha! W tym poście chciałabym przedstawić Wam moją dziesiątkę tytułów, które miałam okazję przeczytać w tym roku. Wszystkie tytuły wydane zostały w Polsce w roku 2016, a ich kolejność zależy od tego, jak bardzo mnie sobą zauroczyły!

Numer 10!

Rachunek – Jonas Karlsson
Wydawnictwo Znak Literanova
Data wydania – 2 lutego 2016


To książka, po której nie spodziewałam się wiele, a okazała się być bardzo mądra i życiowa. Zdecydowanie polecam ją każdemu, tym bardziej, że tak mało się o niej mówi. Po premierze ślad po niej zaginął, a moim zdaniem nie powinien. Na pełną recenzję zapraszam tutaj.
Numer 9!

Hygge. Klucz do szczęścia – Meik Wiking
Wydawnictwo Czarna Owca
Data wydania – 9 listopada 2016

To jedna z tych książek, które pozytywnie wpływają na samoświadomość czytelnika, w których odkrywa się to, co w zasadzie wszystkim jest dobrze znane, ale jest tak oczywiste, że aż zapomniane. To książka o szczęściu – o tym skąd je brać, co i jak robić, żeby w naszym życiu było go więcej. Autor nie narzuca niczego czytelnikowi, a jedynie podaje mu na tacy wskazówki i dobre rady, w jaki sposób może on wpłynąć na swoje życie, żeby było bardziej komfortowe. Recenzja do poczytania tutaj.


Numer 8!

Niemy strach – Graham Masterton
Wydawnictwo Replika
Data wydania – 4 października 2016 (wydanie wznowione)

Pierwsze spotkanie z Mastertonem uznaję za bardzo udane, tym bardziej, że od razu wskoczył do grona książek naj naj. Cienka książka, po którą sięgnęłam jakoś w między czasie, okazała się strzałem w dziesiątkę. Autor pokazał, że wątki kryminalne, sensacyjne, ale też te odbiegające w kierunku thrillera i horroru nie są mu obce, a nawet nie są dla niego żadnym wyzwaniem. Świetna książka, trzymająca w napięciu do ostatniej strony! Recenzja do poczytaniatutaj.Numer 7!

Kuszenie losu – Jane  Green
Wydawnictwo Sonia Draga
Data wydania – 20 lipca 2016

Nie przepadam za książkami obyczajowymi, takimi typowo babskimi. Kuszenie losu urzekło mnie najpierw okładką – kwiatową, wiosenno-letnią – a później samym wnętrzem. Książka okazała się strzałem w dziesiątkę, bo była niesamowicie życiowa, a właśnie to w pozycjach typowo kobiecych urzeka mnie najbardziej. Recenzjado poczytania tutaj.


Numer 6!

Drugie życie – S.J. Watson
Wydawnictwo Sonia Draga
Data wydania – 16 marca 2016

To pierwsza książka, która sprawiła, że zarwałam noc po to, żeby ją doczytać, kiedy kolejnego dnia rano szłam do pracy. W tym przypadku było warto się tak poświęcić! Autor Drugiego życia  niesamowicie trafnie przedstawił psychologiczną stronę bohaterów, a na podstawie tej psychologii zbudował fenomenalną fabułę, która intryguje i nakręca czytelnika już od samego początku. Recenzja do poczytania tutaj.Numer 5!

Obce dziecko – Rachel Abbott
Wydawnictwo Filia Mroczna Strona
Data wydania – 24 kwietnia 2016

Abbott przez Obce dziecko wdarła się szturmem do mojego serca i wskoczyła z miejsca prawie na sam szczyt. Autorka nadaje swoim stylem niesamowitego klimatu, tworzy fabułę, która może i jest odrobinę przewidywalna, ale ma w sobie to coś, co nie pozwala się od niej oderwać i co budzi niesamowitą ciekawość dalszego rozwoju wydarzeń. Recenzja do poczytania tutaj.Numer 4!

Mimo moich win – Tarryn Fisher
Wydawnictwo Otwarte
Data wydania – 2 czerwca 2016

Mimo moich win to kolejna babska książka, która znalazła się na tej liście – zapewniam, że już ostatnia. Niektórzy z Was mają pewnie za sobą burzliwe życie miłosne z masą wzlotów, upadków, rozstań i wszelkich możliwych do wyobrażenia dram. Ta książka przypomniała mi trochę o mojej przeszłości, nie raz zrobiło się sentymentalnie, czasami oczy zaczynały mi się nadzwyczajnie pocić, ale to wszystko przez to, że wydała mi się bardzo, ale to bardzo rzeczywista i prawdziwa. Recenzja do poczytania tutaj.Numer 3!

Jak Cię zabić, kochanie? – Alek Rogoziński
Wydawnictwo Filia Mroczna Strona
Data wydania – 2 czerwca 2016

Dziwne by było, gdyby na podium nie znalazła się żadna z książek mojego ulubionego Księcia komedii kryminalnej. W tym roku Rogoziński zapewnił czytelnikom rozrywkę w postaci Jak Cię zabić, kochanie?, od której nie można się oderwać. Nie poleca się też czytania tej pozycji w publicznych środkach lokomocji, a nawet w żadnych miejscach publicznych, bo nagłe wybuchy śmiechu (które zagwarantował autor) nie wpłyną korzystnie na Wasz wizerunek wśród otaczającego Was społeczeństwa. Recenzja do poczytania tutaj.


Numer 2!

Złodziejska gra – Roger Hobbs
Wydawnictwo Rebis
Data wydania – 19 lipca 2016

Złodziejska gra to thriller i sensacja w jednym! Tak samo jak poprzedni tom, tak i ta książka trafiła prosto do mojego serducha i co najlepsze – nie mogę się jej pozbyć (chociaż nawet nie bardzo chcę)! Ciągła akcja – rodem z amerykańskiego filmu akcji – trzyma w napięciu i nie pozwala oderwać się od niej ani na moment. Hobbs wyciągną mnie z czytelniczego dołka bardzo skutecznie! Recenzja do poczytania tutaj.Zdecydowany numer 1 tego roku!

Nocny film – Marisha Pessl
Wydawnictwo Albatros
Data wydania – 13 kwietnia 2016

Nocny film to książka, która jest mroczna i przerażająca. Wydarzenia, z których autorka zbudowała fabułę, i charakterystyczny styl sprawiają wrażenie, jakby książka powstawała w oparciu o rzeczywiste zajścia. Z jednej strony pragnie się, żeby bohaterowie i fabuła były prawdą, a z drugiej czuje się obawę i gęsią skórkę na plecach na samą myśl A co by było, gdyby to się rzeczywiście zdarzyło? Twardy i mocny, typowo męski, styl to coś, co najbardziej lubię w tego typu książkach. Recenzjado poczytania tutaj.
Tak kształtuje się moje top 10 2016 roku! Koniecznie dajcie znać, jakie książki w tym roku zawróciły Wam w głowie i czy macie w planach którąś, z wymienionych przeze mnie książek.

8 komentarzy:

 1. Zaintrygował mnie ostatnio "Nocny film". To książka z zupełnie nie moich klimatów, jednak poczytałam kilka recenzji i poczułam, że muszę ją mieć. Jest już na moim czytniku i myślę, że za jakiś czas po nią sięgnę. Jedno muszę przyznać,te książki są z roku na rok coraz śliczniejsze <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, nie czytałam żadnej z tych książek, ale piszesz o nich tak zachęcająco, że na pewno się na którąś skuszę :)
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda na to, że typujemy zupełnie inne gatunki książek:) czytalam Rogozinskiego i uśmiałam się przy niej. Dla mnie hitem tego roku jest Flanagan czy Catton:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nr 2 czeka u mnie na półce, a tu proszę jaki wynik. Chyba najwyższy czas, abym się za nią zabrała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Co do S.J.Watsona, czytałam inną jego książkę - "Zanim zasnę" - kilka lat przed ekranizacją i zrobiła na mnie ogromne wrażenie, więc jak tylko na horyzoncie pojawi się możliwość kupna wymienionego przez ciebie tytuły, na pewno z niej skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Złodziejska gra jest doskonała, to trzeba przyznać :D Ale chyba się skuszę w takim razie na Nocny Film :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Z Twojej listy niestety jeszcze nic nie czytałam. Naprawdę ciekawi mnie "Hygge" i mam nadzieję, że uda mi się ją w tym roku przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam Hygge i na mojej liście również się znalazło. To jest naprawdę wyjątkowa pozycja i wiem, że w tym roku również będę do niej zaglądać :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.