16 lutego

Kolekcja Jack Reacher - Ponad prawem [Lee Child]
Dziś przychodzę do Was z postem polecającym - tym razem serię, której pierwszy tom właśnie pojawił się w kioskach nakładem Wydawnictwa Albatros. Czy faktycznie książki warte są swojej ceny? 

Jack Reacher PONAD PRAWEM - bestsellerowa kolekcja 20 ekskluzywnych książek w twardej oprawie autorstwa Lee Child'a. Jedna z najpopularniejszych serii sensacyjnych na świecie ze wspólnym bohaterem - Jackiem Reacherem.
Opis ze strony:

Jack Reacher to były major Żandarmerii Wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych. Nie ma dokumentu ze zdjęciem, prawa jazdy, jedyny jego dobytek stanowi składana szczoteczka do zębów, wygasły paszport i karta płatnicza. Nie lubi żadnych ograniczeń i zobowiązań, dlatego podróżuje zazwyczaj autostopem, albo autobusem. Pozostaje niezależny i nieuchwytny. Los jednak chce, że często natyka się na swej drodze na różne nieprawości, obok których nie może przejść obojętnie, pamiętając wpojony przez lata kodeks honorowy. Niezależnie jednak od poziomu komplikacji Reacher zawsze rozwiązuje je sprawnie za pomocą intelektu i siły swoich mięśni.

To specyficzna odmiana niepokonanego Jamesa Bonda, z tą różnicą, że Jacka nie wiążą żadne zobowiązania, jest całkowicie wolny i niezależny, przypomina wręcz archetyp rewolwerowca ze starych westernów, który robi porządek w mieście, a następnie odjeżdża w stronę zachodzącego słońca.

Lee Child stworzył postać, której nie sposób nie polubić. Mamy do czynienia z człowiekiem pełnym humoru i przenikliwości, ale także z głębokim poczuciem sprawiedliwości, który w razie potrzeby potrafi każdemu dać w twarz. Reacher jest wprost chodzącym testosteronem, facetem, jakim chcieliby być inni mężczyźni i jakiego chciałyby znać kobiety. Za każdym razem staje w obliczu innych problemów i wrogów, inne są też jego motywacje.

Zdecydowałam się na zakup pierwszego tomu i muszę przyznać, że jestem więcej niż zadowolona! Jakość wydania jest bardzo dobra biorąc pod uwagę cenę poszczególnych tomów (pierwszy tom - 6,99 zł, każdy kolejny - 14,99 zł), wydanie ma format S6 (125 x 195 mm) - czyli ani nie pocket ani klasyczne wydanie. Dla wszystkich mających problemy z minimalnym rozmiarem czcionki - tutaj nie oślepniecie, da się to spokojnie czytać!

Czy polecam tę serię? ZDECYDOWANIE!
Sama już odkładam na wykupienie prenumeraty! 


Prenumerata dostępna tutaj - klik!


A Wy macie w planach zaopatrzenie się w tę serię?

12 komentarzy:

 1. Mam już pierwszy tom i zgadzam się z Tobą w 100%! Wydanie jest świetne i warte swojej ceny. Reachera kocham <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie czytałam żadnej jego książki, ale ta seria wkrótce to zmieni :D

   Usuń
 2. Mam pierwszy tom, wydanie jest baardzo ładne, ale nie wiem czy skuszę się na kolejne tomy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się skuszę, chociaż nie wiem czy koniecznie w prenumeracie ;) najlepsze w tej serii jest to, że żaden tytuł nie został podzielony na dwa tomy!

   Usuń
 3. Świetne wydanie, gdyby nie to, że ja już mam swoją kolekcję książek Lee Childa, zdecydowałabym się na zakup.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wydanie bardzo mi pasuje, a i cena jest dużo niższa niż przy tych klasycznych wydaniach ;)

   Usuń
 4. Pierwszy tom mam już w domu. Świeżo kupiona :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na tego autora mam ochotę już od pewnego czasu. Może się skuszę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też się czaiłam, ale nie było nigdy dobrej okazji, żeby kupić którąś z jego książek ;) teraz się to zmieniło!

   Usuń

Copyright © rude recenzuje.