06 lipca

Zapowiedzi- #1. lipiec !


Przedstawiam Wam nowy cykl, który prawdopodobnie będzie się pojawiał raz w miesiącu. Tym razem są to ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE. Na miesiąc lipiec pod lupę wzięłam Wydawnictwo Znak oraz Wydawnictwo SQN- wybrałam jedynie te książki, które chętnie ugościłabym w swojej biblioteczce! :)

Na początek dwie perełki od Wydawnictwa SQN.

Dzieci gniewu- Paul Grossman (planowana data wydania: 15.07.2015)

Szczerze mówiąc, delikatnie się obawiam tej pozycji. Po opisie zapowiada się niesamowicie, ale cały czas mam w pamięci moją przygodę z Miastem cieni i tą nieszczęsną pierwszą część książki, przez którą nie mogłam przebrnąć. Nie wiem nawet dlaczego nasuwa mi się takie porównanie, skoro to zupełnie inny autor.
Dla ciekawskich- recenzja Miasta cieni TUTAJ.

Opis (lubimyczytac.pl):

W Stanach Zjednoczonych wybucha wielki kryzys, a Berlin musi radzić sobie z własnymi problemami. Oto bowiem w mieście wybucha epidemia zachorowań.
W tym samym czasie młody detektyw żydowskiego pochodzenia – Willi Kraus – dokonuje szokującego odkrycia. W jednym z miejskich kanałów spoczywa worek zawierający wygotowane dziecięce kości oraz Biblię z zakreślonymi cytatami. Berlińskie media natychmiast podchwytują temat tajemniczego Dzieciożercy. Obywatele żądają ujęcia zbrodniarza, ktoś musi ponieść karę…
Podczas gdy policja zdaje się szukać zaledwie kozła ofiarnego, sprawę na własną rękę bada odsunięty od śledztwa Willi Kraus. Jest gotowy kosztem własnej kariery dopaść okrutnego mordercę. Jednocześnie musi radzić sobie z prześladowaniami wynikającymi z rodzącej się w Niemczech ideologii nazistowskiej.


Herbie Hancock. Autobiografia legendy jazzu- Herbie Hancock i Lisa Dickey (planowana data wydania: 15.07.2015)

Po wspaniałej biografii Lopeza Lomonga (recenzja TUTAJ) chętnie sięgnę po kolejną biografię tego wydawnictwa. Tym bardziej, że muzyka Hancock'a jest tak cudowna ♥

Opis (lubimyczytac.pl):

Pasjonująca opowieść legendarnego jazzmana i kompozytora.

Historia Herbiego Hancocka, złotego dziecka jazzu, wiedzie od trudnych początków w purytańskiej Ameryce, przez pracę w Kwintecie Milesa Davisa, po innowacje, które wprowadzał jako lider własnego przełomowego Sekstetu. Hancock współpracował z niemal wszystkimi wielkimi współczesnymi muzykami: Joni Mitchell, Christiną Aguilerą, Steviem Wonderem, Stingiem czy Carlosem Santaną. Miał olbrzymi wpływ na kształtowanie się zarówno akustycznego, jak i elektrycznego jazzu, R&B i hip-hopu. Pasja, geniusz i pragnienie odkrywania kolejnych gatunków muzycznych przyniosły mu czternaście nagród Grammy i Oscara.
Herbie Hancock po raz pierwszy tak szczegółowo opowiada o swoim życiu i niezwykłej karierze. Zdradza swoje muzyczne fascynacje, przytacza nieznane wcześniej, często szokujące historie zza kulis showbiznesu, mówi o swoim wieloletnim małżeństwie, problemach z narkotykami i rasizmem, a także inspiracjach buddyzmem. Jego autobiografia to nie tylko bezcenny wkład w literaturę jazzową, ale także pozycja, którą powinni przeczytać wszyscy fani artysty i miłośnicy muzyki.A teraz czas na perełki Wydawnictwa Znak!

Pałac. Biografia intymna- Beata Chomątowska (planowana data wydania: 06.07.2015)

Cudowna okładka, od której nie mogę oderwać wzroku!
Wychowywałam się w okolicach Warszawy. Pałac Kultury był budynkiem, który intrygował mnie jak żaden inny. Po tylu latach nadal chciałabym poznać jego historię.

Opis (Wydawnictwo Znak):

To nie polski Wersal ani Empire State Building. Bliżej mu do kafkowskiego Zamku. Jest źródłem miejskich legend: o 30 podziemnych kondygnacjach, o nieistniejących piętrach, o tunelu łączącym go z Domem Partii. Do dziś rzuca na Warszawę najdłuższy cień.
Beata Chomątowska jako pierwsza spogląda na Pałac Kultury i Nauki oczami ludzi, którzy związali z nim życie. Odkrywa dramatyczne losy architektów - braci Sigalinów, opowiada o „poślubionej” gmachowi kronikarce, o samobójcach skaczących z 30. piętra i ludziach piszących listy do „Drogiego Pałacu” niczym do starożytnego bóstwa.

„Pałac. Biografia intymna” to nie tylko opowieść o miejscu z własnym duchem i tożsamością. Ani o jeszcze jednym „źle urodzonym” – „betonowym torcie”, „darze Stalina”, który wielu chciałoby wyburzyć. To też historia dramatycznych zmian, które spotkały Warszawę i Polskę w XX stuleciu.


 Znikasz- Christian Jungersen (planowana data wydania: 20.07.2015)

Opis (Wydawnictwo Znak):

Czy o tym, kim jesteśmy, decydują jedynie procesy neurobiologiczne, zachodzące w naszym mózgu?

Mia cieszyła się, kiedy jej mąż znów zaangażował się w ich związek, który jeszcze niedawno przechodził poważny kryzys. Jednak gdy Frederik podczas rodzinnych wakacji doznaje ataku nerwowego, okazuje się, że powodem zmian jego osobowości jest guz mózgu. Wkrótce wychodzi na jaw, że mężczyzna w tajemnicy przed rodziną dopuścił się milionowych oszustw.
Kobieta musi teraz chronić siebie i syna przed mężem, który zmienia się w nieobliczalną, obcą osobę. Obsesyjnie śledzi wyniki najnowszych badań neurologicznych, próbując zrozumieć, jak to możliwe, że mężczyzna, z którym tworzyła wieloletni związek, mógł stać się kimś zupełnie innym. Szuka odpowiedzi na pytanie, z kim tak naprawdę spędziła trzy ostatnie lata, najszczęśliwsze w ich małżeństwie.


Tajemnica domu Helclów- Maryla Szymiczkowa (planowana data wydania: 06.07.2015)

Opis (Wydawnictwo Znak):

Profesorowa Szczupaczyńska ma tysiąc spraw na głowie. Musi pamiętać o pulardzie na obiad, nie zapomnieć kupić wina przeciwko cholerze, sprawdzić, czy nowa służąca dobrze wyczyściła srebra. I jednocześnie potwornie się nudzi. Kraków w 1893 roku nie obfituje w atrakcje.
Kiedy więc przypadkiem dowiaduje się, że w słynnym Domu Helclów zaginęła jedna z pensjonariuszek, zaczyna działać. Z wrodzoną dociekliwością – niektórzy mogliby ją nazwać wścibstwem – rozpoczyna śledztwo.
Kryminał Szymiczkowej to zaskakujący pastisz literatury z epoki, który dowodzi, że w mieszczańskim świecie pani Dulskiej jest miejsce na sensacyjną aferę. Przekorna gra z konwencją, wyjątkowy styl, cięte dialogi i przewrotny portret Krakowa końca XIX wieku. Błyskotliwa powieść Szymiczkowej wdzięk klasycznego kryminału łączy z pyszną satyrą na dawno minioną epokę.
Słyszeliście o którejś z książek? Macie zamiar się na którąś połasić?

11 komentarzy:

 1. O żadnej z książek nie słyszałam, ale ze względu na moje zamiłowanie do Skandynawii chętnie przeczytałabym "Znikasz", połasiłabym się też na "Dzieci gniewu" :D
  Biblioteczka Blanki - zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W miarę możliwości planuję poznać "Znikasz" oraz "Tajemnica domu Helclów" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znikasz - tę przygarnęłabym dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tych co wymieniłaś najbardziej interesuje mnie książka "Znikasz" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej zaintrygowało mnie "Znikasz"
  Szykuje się naprawdę dobra książka :)

  http://blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę poważne zmiany, podoba mi się nagłówek! Gratuluję pomysłu :) "Znikasz" to książka, którą chciałbym przeczytać! Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiany, zdecydowanie! Nagłówek jest dziełem Izy z bloga Kolejny Rozdział, więc gratulacje należą się właśnie jej ;)

   Zaczytanego dnia :*

   Usuń
  2. O! Nie wiedziałam, że tam taki ukryty talent :) Super! Warto wiedzieć :)

   Usuń
 7. "Dzieci gniewu" muszę przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Strasznie mnie intrygują Dzieci gniewu. Tak, wiem, to mała maskara, jak się wydaje, ale co poradzę, że czasem mnie ciągnie do obrzydliwości ;)
  lolantaczyta.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba najbardziej mnie zainteresowało ,,Znikasz"!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.