26 sierpnia

Kryminalny wrzesieńKryminalny wrzesień czas start!


W związku z tym, że sierpień już na wykończeniu oficjalnie zapowiadam Kryminalny wrzesień – akcję, która ma na celu promowanie książek z wątkiem kryminalnym. Trwać będzie od 1 września do 30 września 2019. To akcja, którą zbudowałam na pomyśle Kosmicznego lipca, który w tym roku zapoczątkowała Diana z Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi.
Skąd pomysł na Kryminalny wrzesień?

Wrzesień jest dla mnie wyjątkowym miesiącem, bo to miesiąc moich urodzin. W tym roku postanowiłam podejść do nich nieco z innej strony i zamiast otrzymywać prezenty, to ja chcę dawać je wam! Chcę się w ten sposób odwdzięczyć za wszystkie komentarze, serduszka i obserwacje, które z roku na rok coraz bardziej motywują do działania. Zresztą to wyłącznie dzięki waszej regularnej aktywności wydawnictwa tak chętnie decydowały się przekazywać książki na rozdania dla was. Nigdy nie pomyślałam, że w intrenecie można stworzyć tak zgraną i wzajemnie wspierającą się grupę, mimo że osobiście wszyscy się nie znamy i możliwe, że nigdy nie poznamy.

W związku z tym, że kryminały od zawsze najbardziej wpasowywały się w mój gust, ale też trochę przez to, że mam w tym temacie największe zaległości, zdecydowałam się stworzyć Kryminalny wrzesień.
O co chodzi?

To będzie miesiąc pełen wrażeń i książkowych poleceń, bo codziennie przez 30 dni, polecać wam będę pozycje kryminalne, na które moim zdaniem warto zwrócić uwagę. Pojawią się też jednak tytuły, które mniej mi odpowiadały, ale nadal były świetnym przykładem w konkretnej kategorii – myślę tutaj najmocniej o kryminałach z mocno rozwiniętymi wątkami obyczajowymi. Ja nie do końca za nimi przepadam, ale część z was może być nimi oczarowana!

W całej akcji chodzi o to, żeby czytać książki z wątkiem kryminalnym i dobrze się przy tym bawić – bez względu na to, czy są to komedie, sensacje czy thrillery. Każdy czyta to, na co ma ochotę, a ja nie narzucam konkretnych tytułów ani autorów (no może poza małymi wyjątkami, ale o tym zaraz). Czujcie się swobodnie w tym wyzwaniu, dopasowujcie je bardziej pod siebie, a nie pytajcie mnie o pozwolenie! Nie będę nad nikim stać z batem, bo złamał zasady tego wyzwania! Liczy się wasza chęć wzięcia w nim udziału, a nie ostateczny wynik. Pamiętajcie też, że to nie są wyścigi – każdy czyta tyle, ile może, ile ma czasu. Wyzwania zostały stworzone pod większość, czyli z uwzględnieniem, że przeczytacie średnio po 3-4 książki we wrześniu. Są osoby, które będą czytać po 10 pozycji, ale za wszystkich trzymam tak samo kciuki! A jeżeli nie lubicie kryminałów, ale macie ochotę przeczytać jeden symbolicznie, to też świetnie!
Gdzie publikujemy?

Czytamy wspólnie i na ten jeden miesiąc tworzymy zgraną kryminalną społeczność wzajemnie się dopingującą i inspirującą. Wrzucamy zdjęcia na Instagrama lub Facebooka z oznaczeniami #kryminalnywrzesień oraz @ruderecenzuje i pokazujemy książki, które lubmy, czytamy lub po prostu chcielibyśmy przeczytać.

Będzie mi niesamowicie miło, jeżeli i wy zdecydujecie się zaglądać pod ten hashtag i zostawiać serduszka i komentarze pod publikowanymi zdjęciami.

I jeszcze jedno – udostępnienie informacji o Kryminalnym wrześniu nie jest warunkiem wzięcia w nim udziału! Nie chcecie publikować, to nie ma problemu, obyście się dobrze bawili!
Kryminalny rozkład jazdy

Aby ułatwić sobie planowanie poleceń na ten miesiąc, podzieliłam go na cztery tematyczne tygodnie – tydzień polski, tydzień skandynawski, tydzień amerykański, tydzień europejski (z wyłączeniem Polski). W tygodniu polskim w relacjach na moim Instagramie pojawiać się będą codziennie po dwa polecenia autorów i ich książek. Kolejne tygodnie to pojedyncze codzienne polecenia. Natomiast na podsumowanie każdego tygodnia pojawi się wpis na blogu, gdzie zbiorę wszystkie polecone pozycje i ewentualnie dołożę coś jeszcze, na co na Instagramie zabrakło mi miejsca.Pojawił się pomysł, że możecie czytać książki w kolejności omawiania kolejnych tygodni, ale nie jest to warunkiem wzięcia udziału w wyzwaniu. Podobnie jak minibingo i inne zabawy, o których zaraz. A jeżeli już zdecydujecie się na tę formę rozpracowania Kryminalnego września, to możecie dowolnie dopasowywać autorów do miejsc. Możecie klasyfikować ich ze względu na miejsce urodzenia lub aktualne miejsce zamieszkania – ja w klasyfikacji rozpatruję drugi przypadek, czyli gdzie aktualnie mieszkają. Jeszcze w sierpniu pojawi się też na blogu wpis, w którym zbiorę okładki książek, które we wrześniu będę polecać – tak, żebyście mogli się ewentualnie zainspirować co czytać. Rozwinięcie, dlaczego akurat ta książka i ten autor znajdziecie na Instagramie.
Gry i zabawy

W ramach akcji stworzyłam kilka zabaw, które może nadadzą kierunek waszym czytelniczym planom na wrzesień. Wiem, że nie wszyscy wiedzą co czytać, nie każdy ma pomysł, zatem służę pomocą. Stworzyłam już kilka plansz, z których śmiało możecie korzystać we wrześniu (wszystkie zapisane są w wyróżnionych relacjach Kryminalny09 na Instagramie @ruderecenzuje). Kilka – po konsultacjach z wami – pojawi się jeszcze w tym tygodniu!Co przewiduję w ramach akcji

Ważnym punktem tego września będą rozdania. W puli nagród mam około 60 książek, którymi będę się z wami dzielić. W sierpniu pojawi się jeszcze rozdanie na rozgrzewkę, w którym do zgarnięcia będą dwa pakiety po dwie książki. W czwartym tygodniu września pojawi się rozdanie urodzinowe, w którym najprawdopodobniej 4 osoby wygrają pakiety po 10 książek. Pozostałe około 20 książek zostanie do rozdysponowania na osoby aktywne i biorące udział w wyzwaniach. Aby otrzymać książkę w rozdaniu za aktywność nie trzeba przeczytać największej ilości książek – tym razem liczą się chęci i regularnie zaglądanie na profil. Musicie pamiętać, że tych odwiedzających mnie bez okazji rozdań najchętniej nagradzam. A osoby wpadające jedynie na darmowe książki nie mają czego u mnie szukać. Dodam też, że wszystkie rozdania organizowane będą wyłącznie na Instagramie.

Wśród nagród znalazły się również trzy trzymiesięczne abonamenty do czytelni Legimi, które mogą zarówno otrzymać osoby korzystające z ich usług, ale również nowi użytkownicy. Aby korzystać z czytelni Legimi wystarczy mieć sprawny telefon z połączeniem do internetu lub tablet. Nie jest konieczne posiadanie czytnika, chociaż mam wrażenie, że to najwygodniejsza forma czytania książek w wersji elektronicznej.
Abonament Legimi

A skoro już o Legimi mowa, to na czas trwania akcji – od 1 do 30 września – będziecie mogli całkowicie za darmo skorzystać z czytelni. Możliwość jednak skierowana jest jedynie do osób, które wcześniej biblioteki nie korzystały i specjalnie na czas trwania akcji założą bezpłatne konto. Po zarejestrowaniu otrzymacie dostęp do ogromnej bazy ebooków i audiobooków zupełnie za darmo. Po ciuchu liczę, że chętnie skorzystacie z tej usługi, ale również przekonacie się do ebooków, jeżeli nie jesteście ich zwolennikami. Korzystać można na telefonie, tablecie lub oczywiście na czytnikach. A więcej informacji o tym, w jaki sposób należy się zarejestrować otrzymacie ode mnie na dniach.Także to już chyba wszystko, jeżeli chodzi o sprawy czysto techniczne. Na dniach możecie się spodziewać wpisu z podsumowaniem okładek z września i ewentualnymi propozycjami, po co możecie sięgnąć. W tym wpisie zaznaczę też, które książki znajdziecie w ofercie Legimi.

Mam nadzieję, że skorzystacie z tego miesiąca aby nadrobić wszystkie zaległości, że będziecie się dobrze bawić i wspierać wzajemnie! I oczywiście w razie jakichkolwiek niejasności pozostaję do waszej dyspozycji!
7 komentarzy:

  1. Już nie mogę się doczekać. Cieszę się, że będę mogła nadrobić zaległości kryminalne leżące na półce. Wspaniały pomysł z tą akcją.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mogę się doczekać tego września przez ciebie :D

    OdpowiedzUsuń
  3. świetna akcja, w pełni popieram! :) i oczywiście postaram się wziąć w niej udział aktywnie ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.