31 stycznia

19 książkowych zapowiedzi na luty!Na jakie książki warto zwrócić uwagę w lutym?

Spodziewałam się, że luty zaskoczy mnie ilością wydawanych książek, a muszę przyznać, że nie było ich tak dużo. Ostatecznie przygotowałam zestawienie 19 tytułów, które zapowiadają się świetnie! Jest trochę kryminałów, ale nie brakuje też mroczniejszych klimatów, są reportaże o ludziach – o ich pasjach, pracach, ale nie zabrakło spowiedzi byłego gangstera i spisanych historii z życia morderców. Luty to jednak miesiąc pielęgniarek, czyli kontynuacja zeszłorocznej fali książek o medycynie, tylko tym razem mocno ukierunkowana.

Ale najpierw dwie książki, które w lutym wydane zostaną pod 
patronatem Rude recenzuje!
Serce Szczygielskiego było jedną z książek, na które najmocniej czekałam. Mimo że miałam okazję przeczytać ją już pod koniec ubiegłego roku, jednak jak dziecko cieszę się, że wreszcie wszyscy wielbiciele kryminałów będą mogli przekonać się, jakie zakończenie przygotował autor, co stanie się z ich ulubionymi bohaterami. James Hazel za sprawą swojej debiutanckiej powieści, zbiera sporo pozytywnych opinii. Przekonałam się już nie raz, że na porównania nie warto patrzeć, bo można się mocno przejechać, jednak wierzę, że porównanie do budowania napięcia jak u Thomasa Harrisa nie jest bezpodstawne. Bezbronne to kolejna książka wydawnictwa Otwarte, która dzieli czytelników na dwie skrajne grupy. Zapowiada się mrocznie i brutalnie, a główną rolę odgrywa dziecko – to zawsze mocniej mnie rusza.

Bartosz Szczygielski - Serce
Data premiery: 13.02.2019
James Hazel - Dom Jętki
Data premiery: 06.02.2019
Taylor Adams – Bezbronne
Data premiery: 13.02.2019Do powieści Kinga zawsze podchodzę jak pies do jeża. 17 podniebnych koszmarów wydaje się być zbiorem opowiadań, ale co do tego nie mam pewności. King lubi zaskakiwać, mam nadzieję, że mnie tym razem zaskoczy pozytywnie. Książki B.A. Paris to jeden z moich największych wyrzutów – mam wszystkie, które zostały wydane w Polsce, ale nadal brakuje mi czasu na ich przeczytanie. Może wydanie kolejnej powieści jest dobrym momentem do nadrobienia pozostałych? Z Abbott zresztą mam podobnie, chociaż w tym przypadku przeczytałam kilka książek i na własnej skórze przekonałam się, że warto czekać i czytać na jej kolejne książki.

Stephen King, Bev Vincent - 17 podniebnych koszmarów
Data premiery: 12.02.2019
B.A. Paris - Pozwól mi wrócić
Data premiery: 13.02.2019
Rachel Abbott - Tylko niewinni
Data premiery: 13.02.2019W lutym ma premierę kolejna książka byłego gangstera, który swoje książki podpisuje pseudonimem Grek.  Jego poprzednie książki przekonały mnie swoją prawdziwością, więc i kolejnej – tym razem o więziennej rzeczywistości – też jestem bardzo ciekawa. Zapowiada się bardzo dobrze, wydaje się, że facet ma sporo do powiedzenia, tym bardziej, że przesiedział kilka ładnych lat za kratami. Karol Kot skończył gorzej niż Grek, a przez swoje zbrodnie ostatecznie został skazany. Jestem pewna, że Przemysław Semczuk, który już udowodnił mi, że potrafi poruszać się w takich morderczych opowieściach, znakomicie podsumował życie i zbrodnie dokonane przez Kota. Ewa Winnicka kojarzy mi się natomiast z tematami, do których nikt nie chce podchodzić, które są wstrząsające i mogą narobić niezłego bałaganu w głowie. Tym razem opisuje zbrodnię dokonaną przez polskiego emigranta, który chwilę po niedzielnym grillu zabił sześć osób.

pseudonim GREK - Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia
Data premiery: 27.02.2019
Przemysław Semczuk – M jak morderca. Karol Kot – wampir z Krakowa
Data premiery: 13.02.2019
Jersey Dionisios Sturis, Ewa Winnicka – Głosy. Co się zdarzyło na wyspie
Data premiery: 27.02.2019Z Wielkiej Brytanii przenosimy się prosto do USA i poznajemy historie Polaków, którzy wyruszyli do Ameryki w pogoni za amerykańskim snem. Historie amerykańskich Polaków to wybuchowa mieszanka polskiej duszy i amerykańskiego marzenia. Jestem zaintrygowana! Książek o ludziach ciąg dalszy i tym razem o ich pracy – Ja nie leczę, ja uzdrawiam. Tajemnice bioenergoterapeutów. Janiszewska zajęła się bioenergoterapeutami i określeniem, czy faktycznie są uzdrowicielami. Ja sama nigdy nie miałam okazji skorzystać z usług bioenergoterapeuty, ale jestem bardzo ciekawa jak pacjenci reagują na takie leczenie i na czym ono właściwie polega. A na koniec Wyznania przedsiębiorcy pogrzebowego i temat, w który ostatnio mocniej się wgłębiłam. Wilde zabiera czytelników na wycieczkę po domu pogrzebowym. Temat mocno kontrowersyjny, ale zdecydowanie warty poznania. O balsamowaniu, ubieraniu do trumny, czuwaniu przy zwłokach. O ostatniej drodze, w którą bez wątpienia zabiorę każdego z was. 

Dorota Malesa - Ameryka.pl. Opowieści o Polakach w USA
Data premiery: 27.02.2019
Katarzyna Janiszewska - Ja nie leczę, ja uzdrawiam. Tajemnice bioenergoterapeutów
Data premiery: 27.02.2019
Caleb Wilde - Wyznania przedsiębiorcy pogrzebowego
Data premiery: 13.02.2019Sprawy sercowe to historia kardiochirurgii. Morris przedstawia czytelnikowi medyczne realia kiedyś i teraz, wplatając w nie również relacje z najciekawszych i najbardziej przełomowych operacji. Przy sercu zostajemy, ale przeskakujemy na inną półkę – romans. Wreszcie wydana zostanie kontynuacja Do wszystkich chłopców, których kochałam, która mimo że bardzo nie leży w moim guście, to jednak bardzo mnie zauroczyła. Zresztą podobnie jak film, który po prostu wydał mi się uroczy. Historia typowo amerykańska, ale jednak jestem ciekawa jak potoczy się dalej.

Thomas Morris - Sprawy sercowe
Data premiery książki: 27.02.2019
Jenny Han - P.S. Wciąż cię kocham. Chłopcy. Tom 2
Data premiery: 13.02.2019Tajemnice pielęgniarek to pierwsza książka o pielęgniarkach, którą miałam okazję przeczytać. Chociaż na pierwszy rzut oka jest bardzo podobna do pozostałych dwóch książek z tego zestawienia, to jednak najbardziej zwróciła moją uwagę. Jej forma, poziom pytań zadawanych przez autorkę i same odpowiedzi udzielane przez pielęgniarki, zdecydowanie najbardziej mnie zainteresowały. Pielęgniarki to książka, która czytelnikowi daje możliwość porównania polskiego medycznego ogródka z tym zagranicznym. Natomiast W czepku urodzone, to książka stworzona przez pielęgniarkę, która o zaletach i wadach pracy w tym zawodzie rozmawia ze swoimi koleżankami.

Marianna Fijewska - Tajemnice pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia
Data premiery: 13.02.2019
Christie Watson – Pielęgniarki
Data premiery: 13.02.2019
Weronika Nawara - W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy
Data premiery: 13.02.2019Książka Kossak obroni się sama, bez względu na to, co o niej powiem. Tym razem autorka skupia się na uczuciach zwierząt – dzikich, ale też tych bardziej udomowionych. Opowiada o relacjach jakie nawiązują między sobą i co pojawia się w relacjach z człowiekiem. W "Sercu i pazurze" opowiada o zaletach i wadach życia w grupie i w pojedynkę, o kłamstwach w świecie zwierząt, o miłości rodzicielskiej, radości i zabawie, o różnych obliczach smutku, rozpaczy i depresji, o tym, czego zwierzęta się boją i jak reagują, gdy są przestraszone, a wreszcie o złości, złośliwości i agresji. Po Zbrodniach roślin nie było możliwości, żebym nie zwróciła uwagi na Zbrodnie robali. Steward potrafi udowodnić, że nie tylko ludzie potrafią przerażać i zrobić krzywdę. Opowiada o insektach, które powodują ból czy śmierć, ale nie zapomina o tych, które straszą jedynie swoim wyglądem, kolorami.

Simona Kossak - Serce i pazur. Opowieści o uczuciach zwierząt
Data premiery: 13.02.2019
Amy Steward - Zbrodnie robali
Data premiery: 27.02.2019


Mam nadzieję, że w tym zestawieniu znaleźliście jakieś książki dla siebie. 
Dajcie w komentarzach znać, na jakie książki wy w tym miesiącu czekacie!3 komentarze:

 1. U mnie post z zapowiedziami dopiero jutro. Gratuluję patronatów, pierwsza książka do mnie przemawia, o służbie zdrowia zaś nie lubię czytać.

  Pozdrawiam,
  P.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję patronatów! Bardzo ciekawi mnie proza Szczygielskiego i jestem pewna, że niedługo po nią sięgnę :)

  Z e-BOOKIEM POD RĘKĘ

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno sięgnę po Serce, ochotę też mam na Dom jętki. Zobaczymy jak z czasem bo jeszcze ze styczniowych nie wyszedłem książek :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.