05 grudnia

Grudniowe trzy zapowiedzi!
Koniec roku i wreszcie trochę czytelniczego spokoju - rynek wydawniczy odpuszcza sobie nowinki na końcówkę starego roku i zbiera siły na początek kolejnego. Dacie wiarę, że to już koniec roku? Nie mam pojęcia kiedy to zleciało.
W grudniu pojawią się jedynie trzy książki, na które chętnie bym się połasiła. Rok królika Joanny Bator ma niesamowitą okładkę, bardzo mnie urzekła, ale merytorycznie jednak bardziej dwie pozostałe pozycje mnie przyciągają.

2.12.2016Amy Alkon - Dobre maniery dla miłych ludzi, którzy czasem mówią k***a

Żyjemy w świecie, który bardzo różni się od czasów porad Jana Kamyczka na temat savoir-vivre'u. Wielu z nas, na ogół miłych i uprzejmych ludzi (którym jednak zdarza się siarczyście zakląć), często traci rozeznanie, jak być kulturalnym człowiekiem i jednocześnie skutecznie radzić sobie z atakami chamskich zachowań.

Amy Alkon z wdziękiem prowadzi nas przez zawiłości etykiety i proponuje praktyczny zestaw zasad dobrego zachowania przystających do nowoczesnego stylu życia. Być może babcia próbowała nauczyć cię, którym nożem kroi się rybę, jednak na co dzień bardziej przyda ci się wiedza o tym:
czy wypada oddzwonić, zamiast odpowiedzieć e-mailem (a może to niegrzeczne),
czy można umieszczać w internecie zdjęcia z rodzinnego spotkania (wszyscy przecież wiedzą, że minęły czasy prywatności),
ile napiwku wręczyć kelnerowi w restauracji (i czy zostawić coś barmanowi),
jak uciszyć imprezujących sąsiadów (i nie wyjść przy tym na zrzędę).

A jeśli ktoś dmucha ci dymem papierosowym prosto w twarz? Bardzo głośno rozmawia przez telefon w miejscu publicznym? Postawił torbę na siedzeniu w autobusie i ani myśli jej ruszyć? Ta książka zawiera realistyczne rady na realne sytuacje i mnóstwo dobrego humoru. Stary, dobry Kamyczek może spokojnie przesunąć się na półce (chyba że to niegrzecznie tak mówić).7.12.2016Joanna Bator - Rok królika

Autorka bestsellerowych romansów historycznych Julia Mrok kieruje się dwoma pragnieniami: rozkoszy i opowieści. By je zaspokoić, z nikim się nie liczy i nie zważa na skutki swoich poczynań, ale kiedy posuwa się za daleko, w końcu musi zniknąć z własnego życia.
Zmienia tożsamość i wygląd, opuszcza swoich dwóch kochanków. Z Warszawy wyjeżdża do Ząbkowic Śląskich – miasteczka, do którego bardziej pasuje dawna nazwa Frankenstein. Wszechobecna atmosfera grozy zagęszcza się zwłaszcza w jedynym hotelu w mieście, gdzie uciekinierka postanawia wynająć pokój. Jego tajemnicza właścicielka, Wiktoria Frankowska, prowadzi w nim spa „Pod Królikiem”. Potworna tajemnica, jaka wiąże się z tym miejscem sprawi, że Julia Mrok będzie musiała na nowo zmierzyć się ze swoją przeszłością i podjąć decyzje, które po raz kolejny odmienią jej życie.
Krzysztof Gojdź, Magdalena Rigamonti - Twoja twarz, twój charakter

Spójrz na mnie, a powiem Ci, kim jesteś. Wystarczy mi tylko chwila, a będę o Tobie wiedział więcej niż Twój mąż czy kochanek. Nie czytam w myślach, czytam z twarzy, bo na niej jest wszystko wypisane: nieprzespane noce, puchary na półce, dni, o których nigdy nie zapomnisz. Zdradza Cię twój nos, usta, kolor oczu, przebarwienia na skórze i przygryzione wargi. Możesz liczyć swoje zmarszczki, jak barany przed snem, lub je pożegnać. Razem ze sztabem najlepszych specjalistów z wielu dziedzin medycyny odmieniliśmy „twarz” przez wszystkie przypadki, by pokazać Ci, co należy zrobić, aby pozostać piękną na zawsze. Wywiady z dermatologiem, ginekologiem, endokrynologiem, dietetykiem pomogą Ci zrozumieć, jakie choroby odciskają swoje piętno na twarzy, a lekarze medycyny estetycznej sprawią, że zapomnisz o tych śladach na zawsze.
Dajcie w komentarzach znać na jakie tytuły Wy czekacie ♥

8 komentarzy:

 1. Ja w sumie w grudniu chętnie odetchnę i nadrobię zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam tyle książek w kolejce do przeczytania, że chyba najpierw wypada je nadrobić :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam zamiar przeczytać nowego Horsta. Na pewno nie zapomnę o tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza książka wydaje się bardzo ciekawa, po kolejne dwie nie sięgnęłabym. Mnie ta okładka z królikiem przeraża. Chyba za dużo niezbyt dobrych horrorów się naoglądałam, żeby mnie zauroczyła głowa pluszowego królika.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na mnie także czeka tyle książek, które już dawno ustawiły się w kolejce, że trzeba będzie jakoś to wszystko ogarnąć :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesuje mnie tylko książka Bator. Grudzień to naprawdę wydawnicza bieda. Czekam raczej na styczeń :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Żadna nie jest w moim klimacie :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Nic dla mnie. Czas na nadrabianie zaległości, bo sporo książek zebrało się z poprzednich miesięcy :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © rude recenzuje.