27 marca

#7. Uwikłanie- Zygmunt Miłoszewski

Źródło okładki: Grupa Wydawnicza Foksal (01.04.2015)
Tytuł: Uwikłanie
Autor: Zygmunt Miłoszewski
Język oryginału: polski
Kategoria: Kryminał 
Wydawnictwo: WAB/ Grupa Wydawnicza Foksal
Liczba stron: 304
Data wydania: 29 października 2014
Cena detaliczna: 39,99 zł

Opis wydawcy:

Pierwszy tom znakomitej trylogii o prokuratorze Szackim! Wysoki, szczupły, w nienagannie skrojonym garniturze i wkurzony, że znowu kogoś zamordowano po siedemnastej prokurator zaczyna nowe śledztwo. W klasztorze w centrum Warszawy ginie jeden z uczestników niekonwencjonalnej terapii grupowej, a Szacki wikła się w sprawę, której tajemnic pilnie strzegą siły potężniejsze niż rodzina.

Moja ocena: 7/10


Pierwsza część z trzytomowej serii o zmaganiach warszawskiego prokuratora, Teodora Szackiego. Jednocześnie pierwszy kryminał polskiego autora w moich rękach. 


Kryminał napisany bardzo łatwym językiem, szybko się go czyta. Z początku trochę nudny, ale z każdą stroną coraz bardziej się rozkręcał, tak że pod koniec już nie było możliwości, żebym się od niego oderwała. Dodatkowo bardzo charakterystyczna postać głównego bohatera, Teodora Szackiego.

W fabułę został wpleciony wątek byłych funkcjonariuszy SB, UB- jak się okazuje zbrodnia na tle polityczno- historycznym. Wymagało to od autora odpowiedniego wcześniejszego przygotowania w temacie, aby próba wspomnienia tego w książce nie okazała się farsą. 
Bardzo zainteresowały mnie akapity "dziennika", pojawiające się po rozpoczęciu każdego rozdziału, odpowiadające ich datom. Pojawiały się tam ciekawostki zarówno ze świata, jak i z Polski.

Mimo licznych prób wytypowania mordercy, ani razu nie udało mi się trafić, nie byłam nawet blisko. Końcówka była zdecydowanie zaskakująca. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tak znakomicie prowadzonej intrygi. 


Daje do myślenia, jak wiele jest przed nami ukrywane.Każda z części na okładce, dokładnie na jej górnej połowie, ma charakterystyczne kształty, widoczne głównie przy spoglądaniu pod światło. Dodatkowo znaki umieszczono na panoramie Warszawy- miejsca, w którym rozgrywa się akcja pierwszej części.


2 komentarze:

Copyright © rude recenzuje.